Dişhekimleri Odasından seminer

Adana Dişhekimleri Odası ile Bego İmplant işbirliği ile “Her Hastaya Uygun İmplant” Semineri düzenlendi. Seminere Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız-Diş-Çene Cerrahisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Uğur Tekin konuşmacı olarak katıldı.

Dişhekimleri Odasından seminerbanner625
Adanalı dişhekimlerinin yanı sıra Hatay ve İskenderun’dan gelen dişhekimlerininde yoğun ilgi gösterdiği seminerin açılış konuşmasını yapan Adana Dişhekimleri Odası Adana Şube Başkanı Dt. Hasan Yaman,”Odamızın hafta sonların da sürdürdüğü bilimsel toplantılarımız artarak devam edecektir. Düzenlediğimiz bilimsel toplantılarda implant uygulamalarındaki yenilikleri yakından görme ve tanıma şansını yakalıyor, çok değerli konuşmacı hocalarımızın deneyimlerinden yararlanıyoruz. Bu gün çene kemiğinin yeterli olmadığı durumlarda implant uygulamasındaki başarılı çalışma ve başarısızlıkların sebebini öğrenecek, yapısı itibariyle her hastaya uygun implant seçeneklerini tartışacağız. Ayrıca Dünya Dişhekimliği Kongresi bu yıl ilk kez Türkiye’de İstanbul’da yapılacak. Meslek hayatımızda belki de bir daha karşılaşamayacağımız bir durum bu. Mesleğimiz ve bizlerin açısından çok önemsediğim bu kongre, spor da olimpiyatlar ne ise, biz dişhekimleri için de bu kongre aynı değerdedir. Türkiye’deki dişhekimleri İstanbul’daki  “FDI 2013”ü desteklemek zorundayız. Bu yüzden hep birlikte destek vermeliyiz” dedi.

Çene kemiklerindeki rezorpsiyonların implant uygulamasını zorlaştırdığını belirten Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız-Diş-Çene Cerrahisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Uğur Tekin, “Kemiğin olmadığı yerlere implant uygulanması başarısızlığının en temel sebebi kemik rekonstrüksiyonu gerekmektedir. Bu sunumumun amacı krep tekniklerini siz meslektaşlarımla tartışmak, çözüm yolları üretmek, görülebilecek konpikasyonların çözümüne doğru bir adım atmaktır” diye konuşan Prof. Dr. Uğur Tekin, Yetersiz aveoler kretlerde kemik rekonstrüksüyonları, Augmantasyon materyallerinin kullanım metodları, Piezo cerrahinin implantolojideki yeri ve önemi, İmplant sonrası oluşabilen ağrı nedenleri ve tedavileri, İmplantolojide lokal anestezi konularında katılımcıları bilgilendirdi. Sunumun ardından katılımcı dişhekimleri merak ettikleri sorulara cevap buldu.


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2013, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz