Dr. Hakan Şen, “Saldırıları nefretle kınıyoruz”

Adana Tabip Odası Yönetimi molotof kokteyli saldırıya uğrayan Yenibey Aile Sağlığı Merkezi’nin de görevli hekim ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek geçmiş oldun dileklerini iletti.

 Dr. Hakan Şen, “Saldırıları nefretle kınıyoruz”

banner560

Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Hakan Şen ve beraberindeki ATO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Suntur ile ATO Aile Hekimliği Komisyon Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş saldırıya uğrayan Yenibey Aile Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulunarak can kaybı yaşanmamış olmasının teselli olduğunu ifade ettiler.

 

BEBEK, HAMİLE YAŞLI İNSANLARA HİZMET VEREN KURUMLARA BU YAPILIR MI?

Çocuklara, bebeklere, gebelere, gençlere, yaşlılara büyük bir özveriyle hizmet veren sağlık kuruluşlarına yapılan saldırıları nefretle kınadıklarını söyleyen Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Hakan Şen, “İnsana hizmet eden kurumlara yapılan saldırıları anlamıyoruz. Sağlık kurumları insanı yaşatmak, yaralara merhem olmak için varlardır. Mahalleli Sağlık Merkezlerine, okullara, eczanesine sahip çıkmalıdır” dedi.

 

DURUMUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Saldırı hakkında bilgi veren Dr. Şen, “Aile Sağlığı Merkezine saldırı olacağı bilgisini alan personel sağlık ocağını boşaltıp, binanın girişlerindeki kepenkleri kapatarak olası bir faciayı önlemişler. Neyse ki gerçekleşen saldırıda kötü sonuç yaşanmadı. Arkadaşlarımız emniyet nezdinde gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bu tarz olumsuz olayların yaşanmaması dileklerimle Aile Sağlığı Merkezinde çalışan arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Tabip odası olarak durumun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz