banner676

Dt. Güler'den şehit aileleri ve gaziler için önemli teklif

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, milletvekili ve yakınlarının Ağız Diş Sağlığında özelden yararlandığı gibi aynı imkanları hak eden şehit aileleri ve gazi’lerinde bu haktan yararlanmasını istedi. Bu konuda her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Dt. Güler'den şehit aileleri ve gaziler için önemli teklif

Türk Diş Hekimliği Birliği Akademi ve Adana Diş Hekimleri Odası’nın birlikte Adana Seyhan Otelinde düzenlediği, Mode İmplant Academy’nin desteklediği ‘Her açıdan implant: QUATT ROFİX & Korkusuz Diş Hekimliği’ Semineri verildi. Seminere İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim Dalından Doç. Dr. Mustafa Ramazanoğlu ve aynı üniversiteden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Yrd. Doç. Dr. A. Tolga Şitilci konuşmacı olarak katıldı.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZE NE YAPILSA, HAKLARINI ÖDEMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

banner625
Diş Hekimlerinin yakın ilgi gösterdiği seminerin açılış konuşmasını yapan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Mesleğimizle ilgili teknolojik gelişmeleri ve güncel olaylara oda olarak bakışımızı sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Hepinizin bildiği gibi TSK haklı olarak Afrin’ de “Zeytin Dalı” adında çok önemli bir operasyona başlamıştır. Üzülerek belirtmeliyim ki her geçen gün şehit ve gazi sayımız malesef artmaktadır. Bildiğiniz gibi ülkemiz uzun yıllardır terörle mücadele içerisindedir. Bu mücadelede de çok sayıda şehit vermiş, çok sayıda da gazimiz olmuştur. Ülkemizin varlığı ve devamlılığı için şehit ve gazilerimizin hakları en üst seviyededir. Devletimiz şehit ailelerine ve gazi ve ailelerine gereken yakın ilgi ve alakayı göstermekte olup, çeşitli imkanlar sunmaktadır. Ne yapılsa onların hakkını ödemek mümkün olmayacaktır.” dedi.

DEVLETİMİZE ÖNERİ

Başkan Dt. Fatih Güler, “Adana Diş Hekimleri Odası olarak önerimiz; Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığında milletvekillerimizde olduğu gibi şehitlerimizin aileleriyle, gazilerimiz ve ailelerinin özelden hizmet alımının önünün açılmasıdır. Amacımız ülkemizin varlığına canlarıyla hizmet etmiş insanların, bu hizmetlerinin sonucunda kendilerinin ve ailelerinin mağduriyetinin bir nebze olsun azaltılması ve nitelikli bir Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti almalarını sağlamaktır. Bu konuda şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini milletvekillerimizle aynı seviyede hizmet alır duruma getirmektir.  Bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Umarım yetkililer bu önerimizi dikkate alır, bu ulvi işi yaşama geçirirler. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dilerken, yaralılarımıza da acil şifa diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Doç. Dr. Mustafa Ramazanoğlu, Total dişsizlik ile baş vuran hastalarada açılı implantlar yerleştirerek bir gün içerisinde sabit protez yapımı hakkındaki bilgilerini katılımcılarla paylaşırken, Yrd. Doç. Dr. A. Tolga Şitilci ise diş hekimlerine muayenehanelerde hastaların başlarına gelebilecek acil durumlarda ne şekilde yaklaşacaklarına dair bilgiler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz