Eczacılara Huzur Veren Etkinlik

Adana Eczacı Odası(ADEO), Bilimsel Eczacılığın 179. Yılı etkinlikleri çerçevesinde Sosyal Sorumluluk gereği Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlıları Yelken Restaurant’ta ağırladı. Birlikte yemek yedi.

Eczacılara Huzur Veren Etkinlik

TOKSÖZ, “YAŞLILARIMIZI FARKLI MEKANLARDA AĞIRLAMAK BİZEDE İYİ GELİYOR”

ADEO Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Erdem Kızıltepe’nin katıldığı etkinlikte Seyhan Huzurevinde kalan yaşlı insanları bulundukları mekanın dışına çıkararak farklı hava solumalarını, farklı mekanlarda ağırlıyarak değişik yerler görmeleri ve değişik bir gün geçirmelerinin kendilerini de mutlu ettiğini söyleyen ADEO Saymanı Ecz. Sühendan Toksöz, yaptığı açıklamada “Eczacı Odası olarak normal görevlerimizin yanında Sosyal Sorumluluk gereği bir çok etkinlik yapıyoruz. Büyüklerimiz bizlere her zaman yaşlılarımıza saygı gösterip, sevgide kusur etmememizi öğrettiler. Bu sebeple her yıl 1-2 kez de olsa huzur evinde kalan yaşlılarımızı farklı mekanlarda ağırlayıp, ellerini tutup, yaşamlarına dokunarak güzel zaman geçirmelerini istedik. Yaşlılarımızın gözlerindeki ışıltıyı gördüğümüzden bu birlikteliğimizi geleneksel hale getirdik. Ben buradan gerek tüm halkımıza gerek STK’lara bir seslenişte bulunmak istiyorum. Huzurevlerini ziyaret etsinler. İnanıyorum ki bu ziyaretler kendilerinede iyi gelecektir. Çünkü bize iyi geliyor.Tüm insanlarımıza kaliteli ve sağlıklı yaşamlar diliyorum.” diye konuştu.

banner625
TÜLÜ, “DEVLETİMİZ YAŞLILARIMIZIN TÜM İHTİYACINI KARŞILIYOR”

Huzurevi sakinlerine ağırlayan Adana Eczacı Odası yöneticilerinden Ecz. Sühendan Toksöz ve Ecz. Erdem Kızıltepe’ye teşekkür ederek çiçek veren Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ünzile Uzun Tülü, yaptığı konuşmada “Devletimiz huzurevinde kalan yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ama dışarıdan gelen her bir ziyaretçinin huzurevinde kalan yaşlı insanları çok mutlu ettiğini söyleyebilirim. Bizim halkımızdan istediğimiz huzurevimize gelsinler. Yaşlılarımıza dokunsunlar, hal hatır sorsunlar. Yaşlılarımıza bir oğul, bir evlat, bir kardeş olsunlar. Sevsinler sevindirsinler. Yaşlılarımızla birlikte geçirecekleri 5-10 dakika yaşlılarımızı mutlu edeceği gibi kendileride huzur bulacaklardır.” dedi.

Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgi de veren Müdür Tülü, “Merkezimizde  60 yaş üzerinde olan, kendi kendine işini yapabilen insanları bünyemizde barındırabiliyoruz. Şu an 36 kadın 64 erkek mevcudumuzla yüz kişilik kapasitemiz tamamen dolu. Huzurevimizde seramız var. Toprakla uğraşmak isteyenler istedikleri ürünleri yetiştirebiliyorlar. Bocce denen bir sporumuz yaygınlaştı. Tüm huzurevleri arasında turnuvalar düzenleniyor. Geçen yıl takımımız Türkiye 3.sü oldu. Türk Sanat Müziği Koromuz var. Konser veriyoruz. El işi sergileri düzenliyoruz. Her ay, o ay içerisinde doğan tüm yaşlılarımıza doğum günü partileri veriyoruz. Geziler, piknikler düzenliyoruz. Bu vesile ile ben tüm eczacılarımızın 14 Mayıs Eczacılık Günlerini kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Baraj Gölünün mavisi ve doğanın yeşil manzarası eşliğinde yenilen yemeğin ardından huzurlu bir gün geçiren huzurevi sakinleri ADEO yöneticilerine teşekkür ederek sevgi gösterdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz