Gazetecilere kalp uyarısıSağlık Bilimleri Üniversitesi Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mevlüt Koç, yazın sıcak, kışın soğukta mesleğini yapan gazetecilerin kalp sağlığına dikkat etmesini istedi.

Gazetecilere kalp uyarısı


banner560

 

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) ile Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nce gazetecilere yönelik yürütülen sağlık konferanslarının bu ay konuğu Kardiyoloji Uzmanı Doç.Dr. Mevlüt Koç, oldu. 
Sağlık seminerine gazeteciler büyük ilgi gösterdi. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ile birlikte gazetecilere seslenen Doç. Dr. Mevlüt Koç, kalp sağlığının korunması için neler yapılması gerektiğini anlattı.

Gazetecilerin stresten uzak durmasını ve sağlıklı beslenmesini öneren Mevlüt Koç, "Gazeteciler yazın sıcak ve nemli havada güneş altında, kışın yağmur ve çamur altında soğuk havada mesleğini yerine getirmeye çalışıyor. 
Kalp sağlığı gazeteciler için de çok önemli. Özellikle sıcakta işini yapan gazetecilerin vücutları için yeterli su tüketmesi gerekiyor. Düzenli ve dengeli beslenme, meyve-sebze tüketimi de kalp sağlığı açısından önem taşıyor" dedi. 

GAZETECİLERE MUAYENE ÇAĞRISI

Özellikle Adana sıcağında sabah saatlerinde spor yapmanın kalp krizini önleyici hiçbir etkisinin ya da vücuda da herhangi bir faydasının olmadığını dile getiren Koç, spor ve egzersiz saatlerinin akşam serinliğine göre ayarlanmasının daha yararlı olacağını vurguladı.

Koç, isteyen gazeteciyi Kamu Hastaneler Birliği Basın Danışmanı Deniz Er aracılığıyla hastanede muayene edebileceğini dile getirdi. Konferansın ardından toplantıya katılan gazeteciler, merak ettikleri soruları da Mevlüt Koç'a sorup yanıt aldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER