Gebe Eğitim Merkezinde sertifika coşkusu

Gebe Eğitim Merkezi'nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan anne adaylarına sertifikaları verildi.

Gebe Eğitim Merkezinde sertifika coşkusu
banner560

“Gebe adaylarını doğuma hazırlamak için Adana Kamu Hastanesinde hizmet veren Gebe Eğitim Merkezi'nin  sertifika töreni Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 Sertifika törenine, Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Sefa Yapıcı, hastane yöneticileri ve aileler katıldı.
 Kamu Hastanesi'nde Ücretsiz Pilates ve Nefes Egzersizleri
Gebe Eğitim Merkezi  hakkında bilgi veren Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, ’Gebe Bilgilendirme Sınıflarında’ anne adayları duygusal ve bedensel yönden bilinçli bir şekilde doğuma hazırlanıyorlar. Eğitimlerde plates-nefes egzersizleri, masaj teknikleri, anne sütünün önemi, emzirme, masaj teknikleri ve bebek bakımı gibi konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Anlaşılacağı gibi bu eğitimler, gebeyi doğuma hazırladığı gibi doğum korkusunu azaltıp normal doğumun tercih edilmesini de arttırıyor” ifadelerini kullandı.

Katılımcılara 700. eğitim sertifikalarını vermekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Arıkan, eğitimimize katılan 700 gebe adayından yaklaşık %90'nının normal doğum, %10'unun ise tıbbi zorunluluk gerekçesiyle sezaryen olduğunu belirledik. Bu rakamlar, hastanelerimize başvuran gebe adaylarının normal doğumu tercih ettiğini göstermektedir. Bizim de istediğimiz tüm doğumların normal doğum olmasıdır, çünkü sezaryen gerekli olmadığı durumda uygulanırsa hem anneye hem de bebeğe zararlar verebilir, bunun yanı sıra aile bütçesini de olumsuz etkilemektedir” dedi.
 
Kalacak Yeri Olmayana Konforlu Anne Oteli Hizmeti
Beraberindeki heyetle hastanede bulunan Anne Otelinide gezen Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, ''misafir anne uygulaması'' olarak adlandırılan sistemin, bazı bölgelerimizde olumsuz hava şartları veya sosyal sebeplerle doğum esnasında hastaneye ulaşmakta zorluk çeken gebe adayları veya anne ve bebeğin sağlık durumu uygun hale getirilene kadar onlar için hazırlanan özel odalarda ücretsiz olarak misafir edilmesi şeklinde bir hizmet olduğunu söyleyerek, gebe otelinin hem anne, hem de bebek sağlığı açısından çok önemli bir hizmet olduğunu düşünüyoruz.
Daha önce hastane bahçesinde veya akrabalarında kalan anne adaylarımız zor durumda kalıyorlardı. Fakat şimdi neredeyse 5 yıldız konforunda hastanemizin otelinde ücretsiz konaklama imkanına sahipler. Otelimiz hizmete girdiği andan itibaren, 20 hastamızı 140 gün misafir etmişiz. Önceliğimiz hastalarımızın sağlığı ve huzurudur. Onların memnuniyeti de bizim motivasyon amacımızdır'' şeklinde konuştu.
 
Eğitime Katılan Gebelere Sertifikaları Verildi.
Gebe Eğitim Sınıfı'nın ve Gebe Oteli'nin gelişimine katkı sağlayan yönetici ve sağlık personellerine teşekkür eden Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, bu hizmetlerin önemli bir çalışma olduğunu belirtti. Toplantı, katılımcılara belgelerinin verilmesi, ikramlar ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578