Hemşirelik haftası Balcalı'da kutlandı

​Hemşirelik haftası etkinlikleri çerçevesinde Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’n de tören düzenlendi. Tören de 20 yılını dolduran hemşirelere plaket verildi ayrıca günün anlamına ilişkin çeşitli konferans ve söyleşiler gerçekleştirildi.

Hemşirelik haftası Balcalı'da kutlandı

Hipokrat salonunda düzenlenen törene protokolün yanı sıra çok sayıda Akademisyen  ve Hemşire katıldı. Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ile Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından birlikte organize edilen törende ilk olarak konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğrencisi Özge Beldek böylesine kutsal bir mesleği seçmiş olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade etti. Beldek, aldıkları eğitim ile ilerde hastalara faydalı bir hemşire olmayı amaçladıklarının da altını çizdi.

Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Refiye Özgen ise Dünya genelinde her yıl hemşirelik haftasında bir tema seçildiğini bu yılki temanın ise “hemşirelikte liderlik” olduğunu belirtti. Hemşirelerin tüm zorlu şartlarda bile liderlik vasfı üstlendiğini dile getiren Özgen, Bu liderlik kavramın ise iyi analiz edilip mesleğe nasıl doğru bir şekilde kanalize edilir araştırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öztuç yaptığı konuşmada hemşirelik mesleğinin önemine vurgu yaparak, doğru eğitim almış hemşirelerin daima kendilerine özgüvenlerinin tam olacağını ve birlikte görev yaptıkları doktorlar ile hastaya en iyi hizmeti vereceklerini söyledi.

banner625
Daha sonra kürsüye gelen İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Sadettin Özsürekçigil hemşirelik mesleğinin öneminin kelimelere sığmayacağını ifade ederek, inisiyatif alan lider bir hemşirelik anlayışı ile hastaya verilecek hizmetin de kalitesinin artacağına inançlarının tam olduğunu söyledi. Özsürekçigil Bakanlık nezninde yapılan çalışmalar ile hemşirelik mesleğinin sosyal haklar kısmında da önemli adımların atıldığına işaret etti.

Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan da yaptığı konuşmada hemşirelerin doktorlarla birlikte sağlık ordusunda çok önemli bir görevlerinin olduğuna dikkati çekerek, Üniversite olarak bu yılda hemşirelerin daha kaliteli eğitim almalarına daima destek olduklarının altını çizdi.

Yapılan konuşmaların ardından meslekte 20. Yılını dolduran hemşirelere teşekkür plaketleri verildi. Daha sonra etkinlikler kapsamın da çeşitli konferans ve söyleşiler gerçekleştirildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz