Kozan'da gebe eğitim sınıfı açıldı

Adana İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Kozan Devlet Hastanesi’ne hayırsever iş adamı Nevzat Sönmezer'in desteği ile Gebe Bilgilendirme Merkezi açıldı.

Kozan'da gebe eğitim sınıfı açıldı
banner560

Adana’nın Kozan ilçesinde hizmet vermeye başlayan "Gebe Eğitim Merkezi’nde anne adayları profesyonel ekip desteğinde doğuma hazırlanıyor.
Kozan Devlet Hastanesi’nde oluşturulan Gebe Eğitim Merkezi’nde, konforlu bir ortamda konusunda profesyonel sağlık personelleri tarafından gebelik süreci, gebelikte beslenme, anne sütünün önemi, emzirme, doğum, aile planlaması,plates-nefes egzersizleri ile bebek bakımı konularında bilgilendirmeler ücretsiz olarak yapılacak.
      Kozanlı Hayırsever iş adamı Nevzat Sönmezer imza töreninde ''kızım hastanede yoğun bakım hemşiresi olarak çalışıyor. Bu bakımdan sağlık alanındaki konularda daha duyarlıyım. Özellikle sağlık alanında hayır yaparak ilçeme katkım olsun istedim.  Büyük şehirlerdeki bu özellikli hizmetin artık Kozan'da verilmesine vesile olduğum için çok memnunum'' dedi.

Hastane Yönetimi ise, merkezin hastaların normal bir hamilelik süreci geçirmeleri ve normal doğumun teşvik edilmesi bakımından çok önemli olduğunu belirterek, bu davranış tüm vatandaşlarımıza örnek olmalı, Sönmezer ailesinin kazançlarının bereketli olmasını diliyoruz şeklinde konuştular.

  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner569

banner571