banner641

“Madde Bağımlılığına Hayır” konferansı

Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen “Madde Bağımlılığına Hayır” konulu konferansta konuşan Psikolog İhsan Sabri Titi, madde bağımlılığında bugün gelinen nokta, nedenleri, önlenmesine ilişkin abalar hakkında bilgi verdi.

“Madde Bağımlılığına Hayır” konferansı

banner560

Sarıçam Asım Savaş Kapalıspor Salonunda gerçekleşen konferansa Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge, Sarıçam Emniyet Müdürü Bilal Yılmaz belediye ve il genel meclis üyeleri, muhtarlar, veliler  ve davetliler katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Psikolog Dr. İhsan Sabri Titi, madde bağımlılığının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, bununla birlikte satışının, tüketiminin ve sorunlarında daha ileri seviye geldiğini belirtti. Başta aile ve arkadaş çevresinin olumsuz nedenleri ile başlayan madde bağımlılığının önlenmesi için bugün yapılan çalışmaları anlatan Dr. Titi, ailelere ve çevreye de önemli görevler düştüğünü söyledi. Dernek yetkilileri, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci’ye katkılarından dolayı bir plaket takdim etti. Başkan Zenbilci’de bu konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutladığını söyledi.

 

Bu arada Madde bağımlılığı ile ilgili çalışma yürüten ve bu çalışmalar kapsamında okullarda, camilerde, kahvehanelerde eğitici seminerler veren polis memuru Mehmet Genç’de bir slayt eşliğinde bilgi verdi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2013, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640