banner641

OSGB-DER kuruldu

Kısa adı OSGB-DER olan BOZ OSGB, ASGEB OSGB, HALİT ATİK OSGB olmak üzere 3 Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve 4 İş Güvenliği Uzmanı ile birlikte Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri ve İş Güvenliği Uzmanları Derneği kuruldu. Başkanlığına İdris Şahin getirildi.

OSGB-DER kuruldubanner560

  OSGB-DER Derneği Başkanı İdris Şahin, “merkezi Adana olmak üzere Mersin, K.Maraş, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep illerindeki Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri ile İş Güvenliği Uzmanlarını bir araya getirmek üzere derneği kurduklarını belirterek, derneğin kuruluş amaçları hakkında şunları söyledi:

  “İş yerlerinde oluşacak iş kazaları ve meslek hastalıklarının en aza indirilmesi, iş kayıplarının önlenmesi, dolayısıyla iş veriminin artırılması;, bu suretle ülke ekonomisine katkıda bulunulması ve çalışanlarımızın uygar, sağlıklı ve onurlu yaşamlarının sağlanması, dernek üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak, mesleki bilgi düzeylerini artırmak, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermektir. “

Şahin, Dernek Yönetim Kurulunda M.Ersan Türkoğlu, Melih Turun, Güven Özkaya, Ertuğrul Umarusman, Olcay Heybeli ve Ali Öncel Balkanlı’nın bulunduğunu kaydederek görev bölümü yaptıklarını, dernek başkan yardımcılığına M. Ersan Türkoğlu, Sekreterliğe Melih Tulun’un getirildiğini ve üye kayıtlarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640