Skandal! Gerçekleri söyleyen Ökten'i sürdüler

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten’in başka ile gönderilmesie tepki gösterdi

Skandal! Gerçekleri söyleyen Ökten'i sürdüler

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten’in Adana Şehir Hastanesi’ndeki görevini yürütürken Sağlık Bakanlığı emriyle Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne bir aylık geçici görevle görevlendirilmesine tepki gösterdi.
ÖKTEN’E ŞEHİR HASTANESİ’NDE İHTİYAÇ VAR
Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölüm Şefi Ali İhsan Ökten’e bu hastanede daha çok ihtiyaç olduğunu savunan Yüksel, şunları söyledi:

banner625
“Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde 8 uzman doktor, 8 asistan doktor var. Asistan eğitimi aksıyor, hastalar da tedavi olmayı bekliyor. Ökten’in geçici görevle de olsa başka bir yere gönderilmesi yanlıştır. Burada yatan asıl neden Ökten’in şef ve öğretim üyesi olması mıdır? Ya da Adana Tabip Odası Başkanı ve SES üyesi olmasından mı kaynaklanmaktadır? Yeni açılan Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde Beyin Cerrahi Uzmanı, doçent veya profesör var mıdır? Elbette Kırıkhan’da da doktor olmalıdır ancak öncelik kesinlikle Ali İhsan Ökten’in söz konusu hastaneye gitmesi değildir. Çünkü Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde Ökten’e daha çok ihtiyaç vardır.”
DURSUN YAŞAR ULUTAŞ ÇAĞRISI
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın bu yılki 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerine Adana Tabip Odası’nın davet edilmediğini savunan Yüksel, 14 Mart’ta Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün de Atatürk Parkı’nda herhangi bir tören yapmadığını, Atatürk anıtına çelenk sunmadığını ileri sürdü. Yüksel, öte yandan görevinden uzaklaştırılan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Dursun Yaşar Ulutaş’ın da neden göreve başlatılmadığını sorguladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz