"Tombik" hasta çocukları kitapla buluşturuyor

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi dönem 5 öğrencileri tombik ismini verdikleri gezici bir kitaplıkla Balcalı Hastanesi ‘n de tedavi gören hasta çocuklara okumaları için kitap armağan ediyor, kitap okuyamayacak durumda olan çocuklara ise kendileri bu kitapları okuyarak örnek bir davranışa imza atıyor.

"Tombik" hasta çocukları kitapla buluşturuyor

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kansere Gülümse Kulübü tarafından gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde dönem 5 öğrencileri tombik ismini verdikleri gezici bir kitaplık yaptılar. Öğrenciler belli aralıklarla çocuk servislerinde öğrencilere kitap armağan ediyor ya da kitap okuyamayacak olanlara kendileri bizzat bu kitapları okuyor. Hasta minikler ise bu durumdan hayli memnun ve mutlu oluyor.

banner560
Öğrenciler adına konuşan Mert Yakut, Kansere Gülümse Kulübü olarak Balcalı Hastanesi’n de tedavi gören miniklere böyle bir etkinlik yapmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Yakut, gezici kitaplıkla çocuk servislerini gezerek isteyen çocuklara kitap armağan ettiklerini isteyen çocuklara ise ellerinde bulunan kitapları bizzat kendilerinin okuduklarını belirterek, amaçlarının tedavi gören minik yürekleri kısa zaman zarfında da olsa hastane ortamından ruhen uzaklaştırmak olduğunu söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621