12 Eylül Mağdurları Unutulmadı

12 Eylül 1980 Askeri darbesinin en büyük mağdurlarından olan Ülkü Ocakları , darbenin 33.yıldönümü münasebetiyle Ülkücü Şehitleri anma programı düzenledi.

 12 Eylül Mağdurları Unutulmadı

banner560

Adana Ülkü Ocakları İl binasında gerçekleşen programa dönemin mağdurları olan Taş Medreseli Ülkücüler, Ülkü Ocakları İl ve İlçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Ülkücü Şehitler için Kuran-kerim okutuldu. Okunan Kuranı Kerimin ardından konuşan Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan “Belki bizler o dönemleri yaşamadık ,görmedik ama her zaman sizlerin acılarınızı hissetmeye çalıştık,çalışıyoruz. Allah bu acı dolu günleri milletimize bir daha yaşatmasın.O dönemin mağdurları büyük çileler ve işkenceler gördüler.Büyük mücadeleler ortaya koydular.Ülkü Ocakları olarak gerektiğinde bu mücadeleleri verebilecek bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz.Ben buradan bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve özlemle anıyorum.” diye konuştu.Konuşma esnasında bazı katılımcıların duygusal anlar yaşadığı gözlemlendi.

Program sonrası katılımcılar merhum lider Alparslan Türkeş’in Adana Ülkü Ocakları binasında bulunan tabut kapağının önünde resim çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2013, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640