banner676

15 Temmuz Şehitler Parkı hızla tamamlanıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Atakent Mahallesi'nde yapımı devam eden '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Çelikcan parkın en kısa sürede hizmete gireceğinin müjdesini verdi.

15 Temmuz Şehitler Parkı hızla tamamlanıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tamamlandığında Merkez Park'tan sonra Adana'nın ikinci büyük parkı olma özelliğini taşıyacak olan ve Atakent Mahallesi'nde yapımı devam eden '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nda incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Çelikcan parkın en kısa sürede hizmete gireceğini belirterek "İlçemize Adana'nın ikinci büyük parkını inşa ediyoruz. Temalı Park olarak planladığımız parkımızın adını Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından vatanı, bayrağı, milleti, ezanı için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz için '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı' olarak değiştirdik. Alçak girişimin hemen ardından milletimiz tanklara, kurşunlara, F-16'lara, bombalara göğsünü siper ederek kahramanca mücadele verdi. Şanlı tarihi destanlarla dolu olan bu millet bir gecede dünyaya vatan ne demektir bir kez daha göstererek Paralel İhanet Çetesi'ne dersini verdi. Bu büyük mücadelede 7'si Adana'mızdan olmak üzere 240 vatan evladımızı şehit verdik. Bizde şehitlerimizin adını yaşatmak ve bu büyük destanı ölümsüzleştirmek için Atakent Mahallemizdeki parkımızın adını '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı" olarak değiştirme kararı aldık. Mümkün olan en kısa süre içerisinde vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Allah bu memlekete bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu vesile ile bir kez daha tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." şeklinde konuştu.

TEKNO PARKIN ÖZELLİKLERİ

banner625
54 dönümlük alan üzerine yapılacak olan parkın inşaatının devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan 'Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz parkımızın içerisinde her yaştan öğrencilerimizin faydalanacağı temalı çocuk oyun alanları, planetaryum'un (müze binası) yanı sıra gezinti yolları, yürüyüş ve koşu parkuru, bisikletli gezi parkuru, pergolalı gölge alanlar, spor alanları, kermes ve festival alanı, yenilebilir bahçe, kafeterya çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri gibi çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olacaktır.
İLKLER BU PARKTA
Adana'nın Kurtuluşunun Canlandırılacağı Diyarama ve Diyaramaya hizmet eden Müze alanı yaklaşık 460 m², Planetaryum binası 590 m² ve Planetaryum müze alanı 250 m²  olacak. 50 Kişilik planetaryum, HD ve dijital ses sistemine sahip yapı içerisinde, ticari birimler, yönetim birimleri ve hediyelik eşya dükkanları yapılacak.' şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz