“5 Ocak, Adana’nın Gurur Günü”

AK Parti Adana İl Başkan Vekili Şerif Güler, 5 Ocak günün sıradan bir gün olmadığını belirterek “Adana’nın kurtuluş destanında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiği gündür. 5 Ocak, Adana’nın gurur günüdür” dedi.

“5 Ocak, Adana’nın Gurur Günü”

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, 5 Ocak 1922 tarihinin, Adana için sıradan bir tarih olmaktan ziyade, büyük bir anlam teşkil ettiğini ifade eden Başkan Vekili Şerif Güler, "Milletimiz her türlü imkansızlıklara rağmen, bağımsızlık destanı yazarak, gücünü bütün dünyaya göstermiştir. Varoluş mücadelesinde, azmin ve inancın karşısında hiçbir gücün dayanamayacağını herkese göstermiştir.

Atalarımızın, bu toprakları vatan yaptığı günden bugüne her türlü düşman saldırılarına karşı verdiği kahramanca mücadelelerle bütün dünyaya esaret altında yaşamayacağımızı göstermiştir. Ortaya koydukları kahramanlık ve cesaretle bizlere, sonsuza dek korumakla yükümlü olduğumuz bu cennet vatanımızı emanet etmiştir" diye konuştu.

banner625

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Adana ziyaretinden sonra "Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana'da doğmuştur" diyerek Adanalıları sonsuza dek onurlandırdığını da hatırlatan Başkan Vekili Şerif Güler, "Dolayısıyla, 5 Ocak 1922 günü, Adanalının bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya kanıtladığı ve Kurtuluş Savaşı destanında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiği gündür. 5 Ocak, Adana’nın gurur günüdür. Adanalıların bağımsızlık yolunda verdiği mücadelede ayaklarına vurulmak istenen prangaları söküp attığı gündür.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinde destan yazarak Türk Milleti'nin gücünü bütün dünyaya gösteren kahramanlarımızı saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz