Adana Büyükşehir'den "Afiş" skandalı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Millet İttifakının adayı CHP’li Zeydan Karalar, kamuoyu anketlerinde öne çıkınca mevcut Başkan Hüseyin Sözlü, rakibinin parti logosu içermeyen tüm açık alan reklamlarına müdahale ederek zabıta ve itfaiye personelince indirtti. Bu davranış biçimi ise eşit rekabetçi yarış ilkelerine aykırı olduğu gerekçesiyle tepki çekti.

Adana Büyükşehir'den "Afiş" skandalı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından endişeye düşen Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Hüseyin Sözlü,  rakibinin açık alandaki afiş ve reklamlarını indirtti.  Karalar’ın adaylığının ardından parti logosu içermeyen açık alan reklamlarını kentin değişik yerlerine asması Sözlü ve ekibini rahatsız ettiği iddia edildi.

Hemen hemen her gün Büyükşehir Belediyesi’nin zabıta ve itfaiye ekipleri tarafından Başkan Zeydan Karalar’ın açık alandaki reklamları yasal olmayan bir şekilde toplatılarak indirilirken Cumhur İttifakı’nın başta Sözlü olmak üzere adaylarının reklamları kentin dört bir tarafını donatıyor.

DEMOKRATİK VE EŞİT BİR YARIŞ OLSUN

banner625
Hüseyin Sözlü ve ekibinin gayri hukuki olduğu iddia edilen  davranışları vatandaşlar tarafından da tepki topluyor. Zeydan Karalar’ın reklamlarının kaldırılarak sadece Cumhur İttifakı’nın adaylarının afişlerinin bırakılmasına tepki gösteren yurttaşlar, “Bu bir demokratik yarıştır. Demokrasinin kuralı eşit şartlarda yarışan adaylardan iyi olan yönetime geçmesidir. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yerel iktidar gücünü kullanarak bir adaletsizlik örneği sergilemektedir. Bu davranış biçimi toplumu gerer ve gerginliğe neden olur. Tüm adayların bu gerginlikten kaçınması barış içerisinde eşit koşullarda şeçime gitmesi en doğrusudur. Bizler afiş ve reklamlara değil adaylara oy veriyoruz. Başkan Sözlü bunu asla unutmamalı” dediler.

ERDOĞAN KARŞITI ADAY

3 dönem Ceyhan Belediye Başkanlığı yapan ve ardından Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı yaparak Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin Sözlü, oluşturulan “Cumhur ittifakı” çatısı altında Ak Parti ve MHP’nin ortak adayı oldu. Ancak 5 yıllık süre içerisinde Sözlü’nün gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekse ailesi ile ilgili ağza alınmayacak sözler sarf etmesi AK Partili seçmenin aklından hiç çıkmadı.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 09:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADANALI
ADANALI - 4 ay Önce

Böylede olmaz ki ama, nerde hak, nerde Adalet, nerde eşitlik. Bu yaptığı doğru değil büyük şehir belediyesinin, büyüklük affetmektir , büyüklük yine bizde kalsın, oyumuz bu sefer SÖZLÜYE inşaaAllah

Ceyhan01
Ceyhan01 - 4 ay Önce

rahatına baksın herkes 3.dönem dir ceyhan da kazanamaz diyorlardı kazandık şimdi sıra adana'da 2.dönemizi Allahın izni ile kazanacağız Allah dan başka hiçbir güç bizi yıkamaz ceyhan ın mimarı adana ın gururu büyük başkanımız hüseyin sözlüdür herzaman yanında ve arkadasındayız başkanımızın kınayı yakdık düğünümüze az kaldı sandıklar açıldığında sonuçları göremeyenler gözlükle baksın kavgasız gürültüsüz seçim olsun

Recep Gündoğan
Recep Gündoğan - 4 ay Önce

Yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz