Adana Şehir Hastanesi hakkında şok iddia!

Geçtiğimiz yıl hizmete giren 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi’nde skandallar bitmiyor. Öğrenilen bilgilere göre Adana Şehir Hastanesi’nde ayakta tedavi gören hastaların yatıyor gibi gösterildiği, yatan hastaların da taburcu olduktan sonra bile yatıyor olarak gösterildiği iddialarını TBMM gündemine taşıyan CHP’li Özdiş konu ile ilgili Sağlık Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Adana Şehir Hastanesi hakkında şok iddia!

Özdiş'in Meclise taşıdığı iddia şu şekilde

BU DURUM SADECE ADANA ŞEHİR HASTANESİNE Mİ ÖZEL?

Bu uygulamanın çok ciddi bir skandal olduğu ve yetkililerin derhal açıklama yapması gerektiğini belirten CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş’in soru önergesi şu şekilde:
“Adana Şehir Hastanesi’nde tedavi görüp taburcu olan hastaların yatış yapıyor olarak göründüğü, böylelikle hastanenin devletten haksız yere fazla para aldığı iddialarına ilişkin;
1-    Adana Şehir Hastanesi’nden taburcu olduğu halde sistemde yatış olarak görünen kişiler Bakanlığınıza herhangi bir şikayette bulunmuş mudur? Bugüne kadar size iletilen kaç şikayet vardır ve sonuçları nelerdir? 
2-    Bu ve buna benzer konularda Türkiye genelinde Bakanlığınıza veya Bimer’e toplamda kaç başvuruda bulunulmuştur? Başvuruların sonucu nedir?

banner625
3-    Türkiye genelindeki Şehir Hastaneleri’nde bu konuda herhangi bir şikayet mevcut mudur? Bu durum sadece Adana’ya mı özeldir? 
4-    Adana Şehir Hastanesi’ne gidip ayakta tedavi görüp çıkan hastalara bile yatış işlemi yapıldığı iddia edilmektedir. Bu konuda herhangi bir incelemeniz var mıdır? 
5-    İddialar doğruysa hastane yönetiminin yaptığı dolandırıcılık değil midir?”


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ismail
Ismail - 13 ay Önce

Ne tedavisi kardesim romatoloji doktorunuz it azarlar gibi azarliyor resmen hastalari

Sevcan battal05078816026
Sevcan battal05078816026 - 8 ay Önce

Hastane yetkilisi müdürü bana ulaşın dün gece 1dd 03.10.2018 Çarşamba günü çocuk. Genel.cerrahisi acili de nöbetçi olan.bayan doktor dan sikeyetciyim .. Sun et olmuş idrar deliği yeri değişen. Çocuğun idrarını yapamiyor şikayetiyle gittin ve makasi bile temizlemeden krem bile sürmeden makasın ucunu idrar deliği içi de gezdirdi ve suan oğlum bacağı ayrık yürüyor yumurtalık ve penisi mor ve şiş. Yuruyemiyor 20 sinde amaliyat oldu bu kadar acı cekmedi oğlum uykudan uyanıp geldi oğlu mu mahvetti bütün yetkili yerlere başvuran bana ulaşın oğlumun resimlerini atın de görün

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz