Adana'da Kılıçdaroğlu coşkusu

Kılıçdaroğlu, Twetter'den sonra Youtube'un yasaklanmasını eleştirerek, "Başçalan'a söylüyorum, istediğin kadar yasak getir. Kenan Evren yasak getirdi, görüyorsun sonunu. Sen de bu ülkeye getirdiğin yasakların hesabını vereceksin" dedi.

Adana'da Kılıçdaroğlu coşkusu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adana’da düzenlenen mitingde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Kılıçdaroğlu, Twetter'den sonra Youtube'un yasaklanmasını eleştirerek, "Başçalan'a söylüyorum, istediğin kadar yasak getir. Kenan Evren yasak getirdi, görüyorsun sonunu. Sen de bu ülkeye getirdiğin yasakların hesabını vereceksin" dedi.

Uğur Mumcu Meydanı’nda EŞİ Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte partilileri selamlayan Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları söyledi:

HIRSIZLIK

"Allah aşkına hırsızlık yapmadı mı? Bütün dünya bilmiyor mu? Adana bilmiyor mu? Farkındasınız, biz de farkındayız. Dava açmış. Sanıyor ki korkacağız. Ayakkabı kutusundan korkan bir başbakandan korkulur mu? Manisa'da üniversite öğrencisinin çantasını açıyorlar 'harsız var' yazılı bir bez var. Polis, başbakana hakaret ediyorsun diye gözaltına alıyor. Çocuk altında Recep Tayyip Erdoğan yazmıyor ki diyor. Onun hırsız olduğunu, kul hakkı yediğini bütün dünya biliyor, ben de biliyorum, Adana da biliyor. Bizden aldılar, ayakkabı kutularına doldurdular. 17 Aralık Şeb-i Arus törenleri. Mevlana'nın Hakk'a yürüdüğü gün, saat 08.02'de oğlunu arıyor, evdeki paraları sıfırla diyor. Dünyanın hangi ülkesinde bir başbakan oğluna telefon edip 'oğlum paraları sıfırla' diye talimat verir. 'Bunlar montaj' diyor. Size söz, CHP iktidarında hiçbir bakanını kolunda 700 milyarlık saat olmayacak, hiçbir bakanını, çocuğunun yatak odalarında para kasaları olmayacak, içişleri bakanı oğluna telefon edip, oğlum evde ne var diyerek, 1 trilyon para olduğunu belirten konuşma olmayacak." 

GENÇLERE GÜVENİYORUM

"Gençler, size güveniyorum. 2.5 milyon genç ilk kez oy kullanacak. Ya özgürlükten yana ya yasaklardan yana oy kullanacaksınız. Çünkü siz bir tweet attınız, başçalanı korkuttunuz, yasağı koydu. Bizim gençliğe başçalanın yasağı sökmez, aynı dakika yasağı kaldırdılar. Arkadaşlar kutularda sahte dolar getirmiş etrafa saçmışlar. Başçalan burada olsaydı etrafa saçılan sahte dolarları toplardı. Yiyorsun, çalışıyorsun doymuyorsun. Kaç liraya doyacaksan, uluslararası kampanya açacağım sana vereceğim, şu milletin yakasından düş. Kaça doyacağını tahmin eden var mı?" 

banner625
KAÇACAK

“Bu seçimler sıradan seçimler değil, ben çalışıyorum. Ama tek başıma benim çalışmam yetmez, beraber çalışacağız. AKP'ye geçen seçimlerde oy veren saygıdeğer vatandaşlarıma sesleniyorum. Siz ayrısınız, çalanlar, kul hakkı yiyenler, yetim hakkı yiyenler ayrı. Ben hükümeti eleştiriyorum, onları siz üstünüze almayın. Yoksulluğu bitireceğim demişti. Adana'da işsizlik var mı başçalan işsizlikten bahsediyor mu? Onun çoluk çocuğu iş sahibi, ne işi var para istifleme işi, kul hakkı yeme işi, topluma ihanet işi, alın terini sömürme işi var. İşsizliği biz önleyeceğiz. Bu ülkede haram parayla umreye gidenler, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen var. Paraları yediler. Siz meraklanmayın CHP iktidarının ayak sesleri geliyor, ilk sınavı yerel yönetimlerde vereceğiz. Sonra genel seçimler olacak. Göreceksiniz bu ülkeden kaçacak, Ömer El Beşir'in yanına kaçacak. O da yolsuzluk yapıyor, katliam yapıyor, adam öldürüyor. Nereye kaçarsa kaçsın bulup getireceğim, hesabını soracağım. Kardeşi kardeşe kırdırıyor, eline silah veriyor git kardeşi öldür diyor. Şimdi yeni ses kayıtları düştü, Başçalan'ın sesini merak ediyorum. Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar. Suriye'ye asker göndereceksen paraları istifleyen Bilal oğlanı gönder. Bilal'i parayı istiflemeye gönderir, Bilal askerlik yapmadı ki zaten." 

YALANCIDAN BAŞBAKAN OLMAZ

"Yalancıdan, hırsızdan başbakan olmaz. Vallahi de billahi de olmaz. İşsizlik var, çok sayıda Suriyeli var biliyorum. Onların mağduriyetini biliyorum, buna neden olanın 'başçalan' olduğunu, onları yerinden yurdundan edenin 'başçalan' olduğunu biliyorum. Atatürk; savaş zorunlu olmadıkça, cinayettir diyor. Ülkemizde barış istiyoruz, komşularımızla da barış içinde yaşamak istiyoruz. Çok dikkatli bir operasyon yapılmak isteniyor. Anketlerde manipülasyon yapılmak isteniyor. Bizim adayımız burada." 

YOUTUBE

"Arkadaşlar bir not iletti. Youtube'a yasak gelmiş. O 'Başçalan'a söylüyorum, istediğin kadar engel getir. Kenan Evren getirmişti, görüyorsun sonunu. Sen de bu ülkeye getirdiğin yasakların hesabını vereceksin.”

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz