banner654

AK Parti Pozantı ve Karataş İlçe Kongreleri tamamlandı

AK Parti Pozantı ve Karataş İlçe Başkanlığı Kongreleri yapıldı. Her iki kongrede de mevcut başkanlar yeniden seçilerek güven tazeledi.

AK Parti Pozantı ve Karataş İlçe Kongreleri tamamlandı

AK Parti’de kongre süreci, yeniden kaldığı yerden başladı. Daha önce Karaisalı, Aladağ, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçe başkanlığı kongreleri yapılmıştı. Bu hafta sonu Pozantı ve Karataş ilçe başkanlığı kongreleriyle yeniden start verildi. 

Aynı gün yapılan kongrelerere, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Talip Küçükcan, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Pozantı Belediye Başkan Vekili Mahmut Sami Baysal, belediye meclis üyeleri, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, MHP ilçe başkanı, AK Parti il ve ilçelerin önceki dönem ve mevcut yönetimleri, milletvekili adayları ile çok sayıda davetli katıldı.  

‘BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ’

İl Başkanı Fikret Yeni, “2019’a giderken, teşkilatlarımızın ortaya koyacağı o fedakar çalışmada, beraber yürüyecekleri bu kutlu yolculukta, hizmet aşkını daha fazla öne çıkartacak karoların tespiti için bugün kongremizi yapıyoruz. Rabbim kongremizi hayırlara vesile kılsın inşallah” dedi.

Kongrelerde bir yenilenme, bir değişim söz konusu olduğunu belirten Başkan Fikret Yeni, “Kongrelerle göreve gelen kardeşlerimizin bazılarında sıfat değişikliği olur. Ama görev aşkında hiçbir değişiklik olmaz. Biz büyük bir aileyiz. Bu büyük aile içerisinde zaman zaman özel yetkilendirmeler söz konusu olabilir. Ama yolumuzun kutlu bir yolculuk olduğu ve yapmış olduğumuz çalışmalarla nelerin bu millete kazandırıldığının bilinciyle hareket ediyoruz hamdolsun.

Görev yaptığım süre içerisinde, hep birlik ve beraberliği gördüm. Hep kardeşliği gördüm. Bugün yine bu salonlarda geçmiş dönemde görev yapan bütün ilçe başkanlarımız buraya gelerek bu ailenin bireyi olduğunu, bu aileyle birlikte bu kutlu yolculukta kendilerinin göreve her zaman hazır olduğunu göstermişlerdir. Bu ilçe teşkilatlarımızın kardeşliğidir. Teşkilatlarımızın birlikteliğidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bir olma, beraber olma ve hep birlikte ilçe teşkilatı olmanın fotoğrafıdır.

Bütün siyasi partilerin teşkilatları çok kıymetlidir. Ama AK Parti teşkilatları çok daha kıymetli. Bizler teşkilatlar olarak kendimize, şahsımıza, eşimize, dostumuza mevki, makam kazanma amacıyla değil, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yolda hizmet etme amacıyla görev aşkını ortaya koyan bireyleriz” dedi.

BAŞKANLAR GÜVEN TAZELEDİ

banner625

AK Parti Pozantı İlçe Başkanlığı 6’ıncı Olağan Kongresi’ne mevcut Başkan Yusuf Arısoy’un listesiyle gidildi. Arısoy, kongrede yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yavuz Selim Dündar, Ahmet Demir, Salim Aydın, Doğan Türkyılmaz, Yaşar Taş, Mustafa Sami İnal, Rezzan Ak, Musa Ergin, Erhan Yılmaz, Selami Aydın, Ekrem Dilmen, Hacer Özgüven, Mehmet Say, Mehmet Yurtçu.


AK Parti Karataş İlçe Başkanlığı 6’ıncı Olağan Kongresi’ne de mevcut Başkan İbrahim Yüce’nin listesiyle gidildi. Yüce, yapılan seçimden yeniden başkanlığa getirilerek güven tazeledi.

Yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:

Bayram Ali Baysal, Süleyman Şimşek, Süleyman Özlem Ünal, Hasan Usta, Ahmet Adıgüzel, Hüseyin Yılmaz, Adnan Kırık, Gökyüz Yılmaz, Mehmet Salih Karaaslan, Mehmet Gangal, Cumali Kurt, Rahmi Göçer, İbrahim Karaikiz, Tuğba Çopur.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz