Akşener'den Erdoğan'a 'Kayyum' uyarısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelerle ilgili değerlendirme yaptı. Akşener İstanbul Ankara gibi krentler için Kayyum söylentilerine de sert çıktı.

Akşener'den Erdoğan'a 'Kayyum' uyarısı

banner625
Susurluk'un kurtuluşunun 97. yıl dönümü törenleri ile 'Ayran Kültür ve Sanat Festivali'ne katılmak üzere Susurluk'a giden Akşener, gazetecilere şu açıklamayı yaptı;

"Terörle olan bağlantının ortadan kaldırılması gerekiyor. Teröre yardım ve yataklık yapan her kurum ve şahsın gereği yapılmalıdır. Türkiye'de iktidar sahipleri genellikle tumturaklı konuşuyor. Bu tumturaklı konuşmalar hayat boyu siyasetçiyi takip eder. Sayın Süleyman Soylu, Sayın İmamoğlu'nu pejmürde edeceğini söylerken, daha evvel de Sayın Erdoğan için onun da şaftını kıracağını söylüyordu. Siyasetçiler böyle çok iddialı konuşurlarsa gün gelir ayna gibi karşına tutarlar. Ben, Sayın Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara gibi iki büyükşehre kayyum atamak gibi bir çılgınlığa kapılmayacağını düşünüyorum. Türkiye her ne kadar çılgın bir siyasetin içinde olsa da Sayın Erdoğan'ın iki büyükşehrimize böyle bir tavırda bulunmayacağına inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz