banner641

Aşkın; Zafer inananın hanesine yazılmıştır

Mhp Seyhan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aşkın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Aşkın; Zafer inananın hanesine yazılmıştır


banner560

Aşkın Yayınladığı mesajda 30 Ağustos Zaferinin milletimizin özgüvenini tazelemiş, milli güç ve kabiliyetini canlandırmış, bağımlı ve vesayet altında yaşamayacağını tekraren ispatladığını, bir milletin taarruz ordusu meydana getirebilmesi için öncelikle bu ruha sahip olmasının elzem olduğunu belirtti.

Aşkın, “bağımsızlık ruhunun milletimizde ziyadesiyle sahip ve malik olduğunu tarihin her dönemi göstermiştir. Çağlar boyunca zafer ancak ve ancak hak edenin, inananın ve sabredenin hanesine yazılmıştır. Zafer kurtuluşa, Hakk’a ve hidayete samimiyetle sarılmışların gözlerinde parlamış, ellerinde yükselmiş ve geleceğini aydınlatmıştır.

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bir milletin ruhu zapt olunmadıkça, bir milletin azim ve iradesi kırılmadıkça, o millete hâkim olmanın imkânsızlığını da tescil etmiştir.

Bugünlerde, 30 Ağustos şuuruna kast etmeye çalışan mihrakların, birlik ve beraberliğimizi çekemeyen haset yuvalarının çeşitli oyun ve tuzaklarla faal halde oldukları maalesef acı bir gerçek olarak karşımızdadır.

91 yıl önce aziz milletimize silah doğrultan ve mukaddes topraklarımızda hak iddia eden köhnemişlerin bugünkü uzantıları sunulan imkân ve fırsatları tam manasıyla lehlerine çevirmek için adeta ihanet yarışına girmişlerdir.

Fakat birlikte yaşama ülkümüz ve bin yıllık hukukumuz asla tersine çevrilemeyecek, zarar ve ziyana uğratılamayacaktır.

Küresel kanlı hesapların taarruz planlarını uygulamak için iştahla rol çalma gayretinde olanlarla, bölünmeden ve ayrılmadan menfaat umanlar inancım odur ki, kazanamayacaklar ve hedeflerine de ulaşamayacaklardır.

Vatan ve millet sevdalısı tertemiz yürekler bunun teminatı olarak güven ve ümit vermektedir.

Unutulmasın ki, 30 Ağustos Zaferi’nin ruh ve disiplini görmesini bildikten sonra dipdiri bir şekilde yaşamakta ve gerekirse bir kez daha ortaya çıkmak için zaman ve ortam kollamaktadır.

Bu düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelede yer almış tüm milliyetçi kahramanlara, canlarıyla son yurdumuza siper olan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet, şükran ve saygıyla yâd ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640