Ayhan Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlarken Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını rahmetle andı

Ayhan Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza dek yaşayacağını belirten Ayhan Barut, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını özlem ve rahmetle andı.

banner625
Emperyalist işgale karşı kadın erkek, yaşlı genç Türk ulusunun canıyla kanıyla direndiğini anımsatan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Büyük Önderimiz Atatürk'ün komutasında Türk halkı ve kahraman silah arkadaşları 30 Ağustos'ta elde edilen zaferle, bağımsızlığımızı taçlandırmıştır. 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bağımsızlığımız tüm dünyaya ilan edilmiştir" dedi. 

"30 AĞUSTOS BİR DESTANDIR"

30 Ağustos'ta tarihten silinmek istenen Türk ulusunun küllerinden yeniden doğduğunu vurgulayan Ayhan Barut, "Emperyalist işgale karşı verilen 30 Ağustos zaferimiz bir kahramanlık örneğidir ve önemli bir destandır. Ulusal Kurtuluş Mücademizin zafer gününü coşkuyla kutluyorum. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, büyük bir özlem ve rahmetle anıyorum. Zaferimiz ve bayramımız kutlu olsun" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz