Ayhan Barut kuruluş ve kurtuluşu kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, partinin kuruluş ve İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş gününü kutladı.

Ayhan Barut kuruluş ve kurtuluşu kutladı

Yazılı bir açıklama yapan Ayhan Barut, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 9 Eylül 1923'te siyasi faaliyetlerine başlayan partimizin, 95'inci kuruluş yıl dönümünü ve güzel İzmir'in kurtuluş gününü büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. 95 yıldır cumhuriyet, demokrasi ve aydınlık bir Türkiye mücadelesini sürdüren CHP'nin kuruluş ilkeleri yolumuzu aydınlatan bir güneş gibi ufkumuzu genişletiyor" dedi.

banner625
CUMHURİYETİN TEMİNATI 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhuriyetin teminatı olduğunu vurgulayan Ayhan Barut, "CHP, çağdaş yarınların garantisi,  Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi, çağdaşlaşma ve ulusal kalkınmanın kalesi, Aydınlık yarınların mimarıdır. Katılımcı demokrasinin ve her türlü ayrışmadan uzak birlikte yaşamın en güzel örneği İzmir'in kurtuluşunu, partimizin kuruluşunu bir kez daha kutluyorum. Yaşasın CHP, dünya durdukça var olasın İzmir!" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz