Aziz Erbek ‘Hedefimiz yerel iktidar’

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av.Erbek ilçe ve STK ziyaretlerine devam ediyor

Aziz Erbek ‘Hedefimiz yerel iktidar’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av.Aziz Erbek CHP Tufanbeyli, Saimbeyli ilçe örgütlerini ve Çukurova Özürlüler Derneği (ÇÖZDER)’ni ziyaret etti, Saimbeyli’nin Düşman İşgali’nden Kurtuluşu Törenleri’ne katıldı.
GÜÇ BİRLİĞİ GEREKLİ
CHP Tufanbeyli İlçe Başkanı Mustafa Aktürk ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen, esnafla buluşan Av.Aziz Erbek, ‘Hedefimiz yerel iktidarla birlikte, genel iktidarı almak. Adana’da 1989 ruhunu yeniden yaşamayı, ilçelerimizle birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne sosyal demokrat belediyeciliği getirmeyi istiyoruz. Adana’nın geleceği için birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz gerekiyor.Referandum sürecinde birlikte hareket ettiğimiz tüm siyasi partilere ihtiyacımız var.Başka Adana yok, bu kent hepimizin.Mevcut iktidara karşı güç birliği içinde yolumuza devam ederek, Büyükşehir’i kazanmalıyız.’ dedi.

RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ
Saimbeyli’nin düşman işgalinden kurtuluşu nedeni ile düzenlenen törenlere katılan, Av.Erbek, ‘Vatanımız her karış toprağı kutsaldır, Saimbeyli İlçemiz de Yüzbaşı Doğan ve Kaymakam Saim Bey önderliğinde Fransız işgalinden kurtarılmıştır. Ülkemiz ve halkımız için

banner560
canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygı ile anıyoruz.’diye konuştu.
ESNAF BORÇ BATAĞINDA
CHP Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Doğan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnafın sorunlarını dinleyen Av.Erbek, ‘CHP iktidarı için uzun ve zorlu mücadelemizin ilk adımı yerel iktidar olmaktır. Ülkemizin gidişatını hepimiz görüyoruz.Esnaf borç ve kredi batağında. Emekli nasıl geçinirim diye kara kara düşünüyor. Çiftçimiz şaşkına dönmüş, her geçen yıl batağa doğru gidiyor. Yatırım yok, istihdam alanları her geçen gün biraz daha daralıyor. Ülkemiz ve yarınlarımız için yerel iktidarı hedefleyen bir programla güçlerimizi birleştirerek genel iktidarın kapısını açmamız gerekiyor.’dedi.
PROJELERİMİZ VAR
Çukurova Özürlüler Derneği (ÇÖZDER) Başkanı Ahmet Ataş ve Yönetim Kurulu Üyelerini de ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Av.Erbek, engelli vatandaşların rahatça yaşayabileceği bir kent inşasının gerektiğini belirtti.Av. Erbek, engelli vatandaşların kentin her alanında sorunları olduğuna dikkat çekerek, ‘Engellilerimizin ulaşım, fiziksel koşullar, konut gibi pek çok alanda yaşama güçlüğü çektiğini hepimiz görüyoruz. Engellilere hizmet edemeyen toplu taşıma araçları bile günlük yaşamlarını etkiliyor. CHP’nin ve bizlerin yerel yönetimlerle ilgili engellilerimiz için projelerimiz var. Bu nedenle CHP’li bir Büyükşehir Belediyesi için desteğinizi bekliyoruz.’diye belirtti
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621