Bahçeli'den AK Parti'ye "Adana" resti mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin genel merkezi ziyaret eden bazı gazetecilere yaptığı "Çarşamba günkü görüşme sağlıklı zeminde gerçekleşti. Liderler seviyesinde yeni bir görüşmeye gerek yok. Erdoğan'ın uzlaşı için her tasarrufuna saygılıyız." açıklaması MHP-Ak Parti ittifakında "Adana" krizi mi sorusunu akla getirdi.

Bahçeli'den AK Parti'ye "Adana" resti mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisini MHP Genel Merkezi’nde ziyaret eden bir grup gazeteciye şu açıklamayı yaptı:

banner625
“Geçtiğimiz Çarşamba günü sayın cumhurbaşkanı ile gerçekleştirilen görüşme sağlam ve sağlıklı bir zeminde gelişmiştir. Liderler seviyesinde önümüzdeki günlerde bir görüşme ihtiyacı bize göre yoktur. Sayın Cumhurbaşkanının uzlaşı zeminindeki her türlü tasarrufuna saygılıyız.”

Bu açıklama ise iddialı olunan Adana Büyükşehir'de aday çıkartmak isteyen AK Parti tabanın talepleri üzerine "Ak Parti Adana'da aday çıkartacak" iddialarını hatırlattı. Zira Adanalı Ak Partililer Adana'da aday çıkarmak en kötü ihtimalle Sözlü'nün yerine başlka bir ismin ittifak adayı olmasını istiyor. Ancak MHP Genel Başkanı Bahçeli ise adeta ittifakın temelini "Adana" olarak benimsemiş durumda. MHP ve AK Parti genel Başkanları arasında yapılması öngörülen görüşmede bu konuların görüşüleceği öne sürülüyor. Bahçeli yaptığı bu açıklama ile bu fikirlere kapalı olduğunu göstermiş oldu. AK Parti- MHP itifakında bundan sonra bir adım atılıp atılmayacağını ise Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavrı belirleyecek

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ads
ads - 6 ay Önce

hiç kimse kusura bakmasın ama ben akp nin adanadan aday çıkarmasını istiyorum zira sözlüye oy atmam. geçersiz oy atarım ama sözlüye oy falan atmam.

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz