banner641

Bakan Çelik’e Zenbilci’den teşekkür

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, ilçede yapımına başlanan üç önemli park projesi için Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in 600 bin Türk Lirası tutarında destek verdiğini belirterek, Sarıçam adına Bakan Çelik’e teşekkür ettiğini söyledi.

 Bakan Çelik’e Zenbilci’den teşekkürSarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, yaptığı açıklamada Sarıçam ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi,  Osmangazi Mahallesi ve Gültepe mahallesindeki yapımı devam eden parklar için Kültür ve Turizm Bakan’ı Ömer Çelik’in 600 bin TL bakanlık kaynaklarından destek verdiğini söyledi. Mehmet Akif Mahallesi içinde 7 bin metrekare büyüklüğünde olan ve su sporu gösteri alanı bulunan parkın mahalleye önemli bir görsellik kazandırdığını belirten Başkan Zenbilci, “İçinde çocuk oyun alanı, ahşap kamelyalar, yürüyüş yolları ve ahşap kemer köprüler bulunan bu parkımız mahalle halkına önemli hizmet sunacak. Yine Gültepe Mahallesinde 6 bin 500 metre büyüklüğünde bir park yapıyoruz. Bu parkımızın içinde ise 500 kişilik amfik  tiyatro merkezi bulunuyor. Yine çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu ve ahşap kamelyalar yer alıyor. Üçüncü büyük parkımızı da Osmangazi Mahallesi TOKİ konutları içine yapıyoruz. Bu parkımızın büyüklüğü 10 bin metrekare oluyor. Burada da spor alanı, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu, dinlenme alanı, ahşap kamelyalar ve şelale bulunuyor. Bu çalışmamızda bizi yalnız bırakmayan, her defasında Adana için talep edilen hizmetlerin sunulması için çaba sarf eden, Kültür ve Turizm Bakanımız Adana’nın evladı Ömer Çelik’e Sarıçam halkı adına teşekkür ediyorum.” dedi.

banner560
 

Bu arada halen yapımı devam eden parkların 2 ay içinde tamamlanarak Sarıçamlıların hizmetine sunulacağını belirten Başkan Zenbilci, bu projeler ile Sarıçam’ın daha da güzelleşeceğini ve gelişeceğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640