Barut'tan Cumhurbaşkanına "tarafsızlık" eleştirisi

CHP Adana İl Örgütü, danışma kurulu toplantılarını dördüncü turuna Kozan’da devam etti

Barut'tan Cumhurbaşkanına "tarafsızlık" eleştirisi

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kozan İlçe Örgütü’nün dördüncü danışma kurulu dün yapıldı. Kozan İlçe Örgütü Toplantı Salonu’nda Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu, Kozan Kadın Kolları başkanı Belgin Sezcan Sarıtaş, İl yöneticileri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısı saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.


KARAOĞLU "KOZAN’DA HEDEF 2019 SEÇİMLERİ"

Toplantının açış konuşmasını yapan Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu, referandumda yapılan çalışmalar ve elde edilen sonuç hakkında bir değerlendirme yaptı.  1 Kasım seçimlerinde CHP’nin Kozan’da yüzde 18.55 oy aldığına dikkati çeken Karaoğlu, referandumda ise Kozan’da yüzde 44 oranında ‘hayır’ oyu çıktığını kaydetti. Karaoğlu, “Hayır için çalışan, emeği geçen herkese ilçe örgütüm adına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte 2019 yılında yapılacak olan yerel, genel ve başkanlık seçimlerinde partimizin oy oranını artırmak için aynı tempoyla çalışacağız” dedi.


BARUT “PLANLI VE UYUMLU ÇALIŞMA REFERANDUM SONUCUNA OLUMLU ETKİ YAPTI”

banner625
Kozan’ın mahalle ve köylerindeki referandum sonuçlarını detaylı bir şekilde  değerlendiren İl Başkanı Ayhan Barut, planlı ve uyumlu çalışmanın referandum sonucuna da olumlu bir şekilde yansıdığını ifade etti. Doğru planlama ve etkili bir çalışma metoduyla 2019’da yapılması planlanan yerel ve genel seçimlerle, başkanlık seçimlerinde başarının kaçınılmaz hale gelebileceğinin altını çizen Barut, “Ülkemizin, Cumhuriyetimizin, çocuklarımızın geleceği için referandumdaki gibi özverili bir şekilde çalışmaya devam etmemiz gerek” diye konuştu.

BARUT “CUMHURBAŞKANI TARAFSIZLIĞINI RESMEN YİTİRDİ”

Referandum sonucunun Yüksek Seçim Kurulu’nun kanunsuz kararları nedeniyle meşruiyetini kaybettiğini dile getiren Barut, bu konuda yargı süreci devam ederken, Cumhurbaşkanının partili olmasının, ettiği tarafsızlık yeminine de aykırı olduğunu söyledi. Barut, “Cumhurbaşkanı seçilip görevine başlarken tarafsızlık yemini etmişti. Dolayısıyla görev süresi bitene kadar bu tarafsızlığını koruması gerekiyordu ancak, YSK’nın referandum sonucunu açıklamasının ardından parti üyesi olması nedeniyle bu tarafsızlığını da resmen yitirmiş oldu” ifadelerini kullandı.


BARUT “MÜCADELE HENÜZ BİTMEDİ”

Gayrimeşru olmasına karşın yürürlüğe giren anayasa değişikliğine karşı mücadelenin henüz bitmediğinin altını çizen Barut, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konudaki hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bir yandan da her türlü olasılığa karşı eğer bir erken seçim kararı alınmazsa, 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimler ile başkanlık seçimlerine hazırlanacağız ve parlamenter demokrasiyi kalıcı kılmak için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

Barut’un konuşmasının ardından danışma kurulu üyeleri de referandum sürecindeki çalışmaları değerlendirip, bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında görüşlerini aktardılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz