banner676

Başkan Çetin Alevi Canlarla buluştu

Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde bu yıl 53. Ulusal, 27. Uluslararası olarak düzenlenen Hacı Bektaş-ı Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri'ne Adana'dan da yaklaşık bin kişi katıldı.

Başkan Çetin Alevi Canlarla buluştu

Çukurova Belediyesi de, etkinlikte çadır kurarak, misafirleri ağırladı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, etkinlikte kurulan çadırları gezerek, aşure ve lokma kazanlarını karıştırdı.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in talimatıyla, etkinliklerde görev alan belediye ekipleri, etkinliğin düzenleneceği alanda temizlik ve düzenlemelerde görev aldı. Hacı Bektaş-ı Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri'ne katılan Başkan Soner Çetin, alanda kurulan Çukurova Belediyesi çadırını ziyaret edenleri karşılayarak sohbet etti.

banner625
Etkinlik çerçevesinde kurulan diğer çadırlara da ziyaretlerde bulunan Başkan Çetin, “Alevi canlarımız, ülkemizin en önemli toplumlarındandır. Ülkemizin zor süreçten geçtiği bugünlerde, bir olmak, bir arada olmak çok kıymetli. Hepimizin bu kıymete sahip çıkmalı, dili, dini ırkı, mezhebi ne olursa olsun, toplum olarak kucaklaşmalı, ülkemize sahip çıkmalıyız” dedi.

Etkinliğe katılan vatandaşlarla buluşan Başkan Çetin, aşure ve lokma kazanlarını da karıştırarak, bereketli olmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz