Başkan Fikret Yeni "Çocuklarımız hepimizin geleceğidir"

AK Parti Adana İl başkanı Fikret Yeni, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, Türk milletinin siyasi varlığının hem kalbi, hem de beyni mahiyetinde olduğunu söyledi.

Başkan Fikret Yeni "Çocuklarımız hepimizin geleceğidir"

banner625
TBMM'nin kuruluşunun 97. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Fikret Yeni, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş yıldönümünü idrak ettiğimiz 23 Nisan günü, ilelebet milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacaktır" dedi. TBMM'nin, istiklal mücadelesinin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğduğunu, milli birliğin, milli mutabakatın ve milli egemenliğin en somut tecellisi olduğunu ifade eden Başkan Fikret Yeni, "Bu birlik ve beraberlik sayesinde milli mücadelede zafere ulaşıldı. Bununla birlikte milletimizin önünde yepyeni bir ufuk açılmış ve de bu sayede yeni bir rota, yeni idealler, yeni hedefler doğmuştur. Bu ideal ve hedeflerin ilk adımı olarak, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine dayalı, demokratik zemin üzerinde yükselen Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır" dedi. 

TBMM'nin bilhassa çocuklar adına barış dolu, aydınlık bir geleceğin mimarlığını yürütmeyi sürdüreceğini belirten Başkan Fikret Yeni, "Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. Ben bu vesileyle, ülkemizin ve dünyamızın geleceğinin çocuklarımızın gözleri gibi parlak ve ışıltılı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye'yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır. Bu umutla, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz