Başkan Fikret Yeni: "Öğretmenlerimize minnettarız"

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra etmektedir" dedi.

Başkan Fikret Yeni: "Öğretmenlerimize minnettarız"
banner560

Başkan Fikret Yeni, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yeni, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye'nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye'sini, dahası geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra etmektedirler. 

Öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Zira, bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz.”

Başkan Fikret Yeni, “Öğretmenlik mesleğinin bu anlamlı gününde, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, vatanımızın dört bir yanında fedakarca çalışarak bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578