Bayrak tartışması AK Partiliyi istifa ettirdi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz arasındaki ‘Bayrak Krizi’ tepkilere yol açtı.

 Bayrak tartışması AK Partiliyi istifa  ettirdibanner625


AK Parti üyesi, ‘Yeni Nesil Siyaset Platformu’ Başkanı avukat Yusuf Özer, Vali Coş’un halkı temsil eden  Zihni Aldırmaz’a ‘Parmak işaretiyle tehdit vari’ konuşmalarını halka yapılmış bir saygısızlık olarak gördüğünü belirterek, bağlı bulunduğu AK Partiden istifa ettiğini açıkladı.

2009 Yerel seçimlerde genç yaşı ve marka tecilli ‘Özer 2009 Adana’nın değişimi ‘sloganıyla  Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olması üzerine tüm dikkatleri üzerine çeken Yusuf Özer,  Cumhuriyet Bayramında protokol ve kameraların önünde yaşananları şiddetle kınadığını söyledi.

 Yazılı bir açıklamada bulunan Avukat Yusuf Özer, şunları söyledi.

“Cumhuriyetimizin 90. Yılında, hala "Bu ülkeye Kominizim gelecekse onu da biz getiririz" anlayışının bir tezahürü yaşanmıştır. Tek parti dönemindeki gibi Valilerin İktidar partisinin İl Başkanı olması maalesef bu gün Adanamız da yaşanmıştır. Bu olay, Cumhuriyetimizin  kuruluş dönümünde ‘Cumhura Büyük hakarettir’ Seçilmiş birisine, Halkı en üst seviyede temsil eden birisine, parmak işaretiyle tehdit vari konuşmak  Halka yapılmış bir saygısızlıktır.

Bir Ak partili olarak Valinin yaptığı bu hareketi şiddetle kınıyor kendime yapılmış addediyorum. Sayın Başbakanımız, Valiyi  görevden alıncaya dek,  bağlı bulunduğumu AK Partiden istifa ettiğimi bilinmesini isterim.

Ayrıca, Sayın Vali bu hareketi nedeni ile Halktan Özür dilemez ise, Yapılan Hakaret nedeni ile hakkında Manevi tazminat davası açacağımı bildiri saygılarımı sunarım.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz