BBP İl Başkanı Şahin’den ihanet suçlaması

BBP Parti Adana İl Başkanı Ahmet Şahin ,MHP Saflarına geçen Bazı BBP Adaylarını çok sert bir dille eleştirerek,seçim arafesinde yapılan bu dönekliği Rahmetli şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’na yapılan büyük bir ihanett olarak nitelendirdi.

BBP  İl Başkanı Şahin’den ihanet suçlaması
BBP’den istifa ederek MHP Saflarına  geçen  Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Şahin’in BBP’ye hiçbir faydası olmadığını ileri süren Şahin,Parti olarak  15 ilçede seçime gireceklerini belirtti.

Parti’den istifa eden kişilerin MHP’ye geçerek ceblerini doldurduğunu ileri süren Şahin, kirli ilişkiler içerisinde olan ve Parti’den istifa edip  MHP’ye katılan BBP Seyhan Belediye Başkan Adayı Gani Gökmen’, Pozantı Belediye Başkan Adayı Tuncer İncirci, Yüreğir Belediye Başkanı Veli Güzel, Yüreğir Belediyesi eski Başkan Adayı Ali Güzel, Kadın Kolları Başkanı Nafia Kartal, Alperen Ocakları Başkanı Aydoğan Aydoğan, Gençlik Kolları Başkanı Emrah Sarı ve Çukurova eski İlçe Başkanı Murat Aktaş’ın  dışında kimse’nin istifa etmediğini 30 Mart Seçimlerinde de  iddialı olduklarını söyledi.

Şahin, BBP'nin 30 mart yerel seçimleri için başka bir siyasi partiye destek vereceği yönünde iddialar ortaya  atıldığını ifade ederek, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

BBP'nin girdiği seçim yarışında beklenenden fazla ilgi gördüğünü kaydeden Şahin,Yıllardır iki siyasi partiye hapsedilmiş Adana kaderinin bu yerel seçimlerde BBP'nin aktif çalışmaları neticesinde değişeceğini kaydeden Şahin, BBP'nin seçimlerde başka bir siyasi partiye destek vereceği iddialarını çok sert bir dile yalanladı.

banner625
  Şahin şunları kaydetti:

 "Bazı odakların maalesef kamuoyunda, bilinçli ve kasıtlı bir şekilde söylentiler halinde yaygınlaştırmaya çalıştığı, Büyük Birlik Partisi, A veya B  siyasi partisini destekliyor veya destekleyecek söylentileri, seçmenlerimizin ev, iş veya cep telefonlarından aranarak veya mesaj bırakılmak suretiyle, Büyük Birlik Partisi’nin seçimlerden çekildiği gibi asılsız ve kirli propagandaların yapılması, partimizin sokaklarda ve caddelerde asılı olan pankart ve bayraklarımızın, sökülmesi yırtılması ve partimize karşı olan hazımsızlığı şiddetle kınıyor ve bu ahlak dışı eylem sahiplerini ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyorum. Bu söylentiler ve eylemler kirli, asılsız, karalama ve yıpratma içerikli olup, Büyük Birlik Partisini siyasi arenadan uzaklaştırmaya çalışma girişimleridir.

 Bu eylem ve girişimlerin amacı, görsel unsurlar ve psikolojik baskı oluşturarak seçmenin ilgisini ve dikkatini kendi istedikleri yöne çekerek, seçmenin özgür iradesine tecavüz etmektir. Adanaı halkımızın bu kirli oyunlara ehemmiyet vermeyeceğine ve bu zorba zihniyete 30 Mart günü, sandıkta gerekli cevabı vereceğine inancımız sonsuzdur. "dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz