banner676

Bulut "Aladağ İçin Adalet İstiyoruz"

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, denetimlerdeki usulsüzlük, ihmal ve tedbirsizliğin neden olduğu Aladağ faciasının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hala adaletin sağlanamadığını kaydetti. 12 kişinin öldüğü facia sonrası açılan davada tek bir tutuklu sanığın kalmadığını bildiren Bulut, “Acılı ailelerin bu cezasızlık kültüründen yürekleri yanmaktadır” dedi.

Bulut "Aladağ İçin Adalet İstiyoruz"

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Aladağ faciasının yıldönümünde yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Bulut, Aladağ’da 2 yıl önce Süleymancılara ait tarikata bağlı özel öğrenci yurdunda çıkan yangında 10’u öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiğini 24 öğrencinin de yaralandığını bildirdi.  
YOLA BÜTÇE VAR, ÖĞRENCİ YURDUNA YOK
İlköğretim çağında olan öğrencilerin barındırılmasının Devletin sorumluluğunda olduğunu kaydeden Bulut, “Yol yapımına, şehir hastanelerine, köprüye bütçe ayıran Hükümet, öğrencilerin barınması için nedense bütçe ayırmamaktadır. Ancak, Aladağ’daki facia milli eğitimin sorumluluktan kaçıp, çocuklarımızı tarikatlara teslim edilmesinin ispatı niteliğindedir” dedi. 

banner625
NE FITRAT NE KADER
“Aladağ ne fıtrat ne de kaderdir” ifadelerini kullanan Bulut,  Aladağ’ın birçok sorumlusu olduğunu, baş sorumlunun da İktidar ve Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu kaydetti. 
ALADAĞ İÇİN ADALET İSTİYORUZ
Denetimlerdeki usulsüzlük, ihmal ve tedbirsizliğin neden olduğu Aladağ faciasının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen adaletin bir türlü sağlanamadığına dikkat çeken Bulut, Açılan davada tek bir tutuklu sanık kalmamıştır. Acılı ailelerin bu cezasızlık kültüründen yürekleri yanmaktadır. Biz bu cezasızlık kültürünü Ensar Vakfı skandalında da yaşadık. Aladağlı aileler iki yıldır adalet bekliyor. 12 canı yitirdiğimiz Aladağ’ın yıl dönümünde, çocuklarımız için, bir daha başka çocukların ölmemesi için adalet istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz