banner654

Bulut: Çocuk yoksulluğu CHP iktidarında son bulacak

CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, yoksul çocukların kaliteli sağlık ve eğitim hizmetlerine ulaşamadıklarına dikkati çekti

Bulut: Çocuk yoksulluğu CHP iktidarında son bulacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, toplumda kadınlarla birlikte en çok istismar edilen grup olan çocukların, CHP iktidarında güvence altına alınacağını ve çocukların geleceğe umutla bakmasını sağlayacak kurumsal ve yasal düzenlemelerin yapılacağını söyledi.  ‘CHP Aile Sigortası Programı’yla yoksul çocukların sağlık, beslenme, kreş ve eğitim başta olmak üzere tüm gereksinimlerinin de karşılanacağının altını çizen Bulut, “CHP iktidarında çocuk işçiliğini önleyip çocuk istismarının etkin bir şekilde cezalandırılmasını sağlayacağız” dedi.

ÇOCUKLAR YOKSULLUK DÖNGÜSÜ İÇİNDE

Türkiye’de eşitsizliklerin ve yoksulluğun kuşaktan kuşağa aktarıldığını dile getiren CHP Adana Milletvekili Adayı Bulut, yoksul çocukların kaliteli sağlık ve eğitim hizmetlerine ulaşamadıkları için yoksulluk döngüsü içinde kaldığının altını çizdi.

ÇOCUKLAR GELECEĞE UMUTLA BAKACAK

Türkiye’nin geleceğini bugünün çocukların şekillendireceğini aktaran Bulut, çocukların sağlıklı, mutlu bir çevrede büyümelerinin önemli olduğunu kaydetti. CHP iktidarında yapılacak kurumsal ve yasal düzenlemelerle çocukların geleceğe umutla bakmasının sağlanacağını ifade eden Bulut,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, “Aile ve Çocuk Bakanlığı” adı altında icracı bir bakanlık olarak yeniden yapılandırılacağını söyledi.

TÜRKİYE ÇOCUK POLİTİKASI HAYATA GEÇECEK

Çocuk yoksulluğunu önlemeye yönelik olarak “Türkiye Çocuk Politikası”nın hayata geçirileceğini anlatan Bulut, “Ayrıca 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’nu yeniden yapılandırılacak, çocukların adli vakalara karıştığı durumlarda çocuk haklarının korunması da yasal güvence altına alınacak” diye konuştu.

ÇOCUK DOSTU KENT UYGULAMALARI İÇİN YASAL DÜZENLEME YAPILACAK

BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 3. protokolündeki bireysel başvuru hakkının da onaylanacağını belirten Bulut, tüm yerel yönetimlerde çocuk dostu kent uygulamalarının hayata geçirilmesi için yasal düzenlemelerin yapılacağına işaret etti.

ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENECEK, İSTİSMAR ETKİN ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAK

CHP Aile Sigortası Programıyla yoksul çocukların sağlık, beslenme, kreş ve eğitim başta olmak üzere tüm gereksinimlerinin de karşılanacağını ifade eden Bulut, çocuk işçiliğinin önleneceğini, çocuk istismarının etkin şekilde cezalandırılacağını, her ilde kurulacak toplam 15 bin aile merkeziyle her çocuğun sağlık, beslenme, eğitim, sosyal ve kültürel gelişim konularında yeterli olanaklara kavuşmasının sağlanacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz