banner654

Bulut “Toplumu ayrıştıranları Allah ıslah etsin”

CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, insanları doğdukları yerler, inançları yada diğer farklı özellikleri nedeniyle ayrıştırmanın sosyal demokrasiye, insanlığa ve İslam’a aykırı olduğunun altını çizdi

Bulut  “Toplumu ayrıştıranları Allah ıslah etsin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, yüzyıllardır bir arada yaşayan farklı etnik kökene, görüşe, dini inanca sahip insanların AKP iktidarı döneminde uygulanan politikalarla yerli, yabancı, doğulu, batılı, Türk, Kürt, Alevi, Sünni şeklinde ayrıştırıldığını belirtti. Hiçbir sosyal demokratın, insanlar için “milli, yerli” gibi sıfatlar kullanmayacağını vurgulayan Bulut, CHP iktidarında ayrıştırma, ötekileştirme politikalarının son bulacağını ifade etti. Bulut, “İnsanları bu şekilde ayırmak toplumsal barışı dinamitlemektir. Allah insanları ayrıştıranları ıslah etsin” dedi.

KARDEŞLER BİRBİRİNE DÜŞMAN OLDU

Seçim çalışmaları kapsamında Pozantı ve Sarıçam ilçelerinin mahalleye dönüşen eski köylerini ziyaret eden CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut,  13 yıllık AKP iktidarı döneminde yüzyıllarca bir arada kardeşçe yaşayan farklı dinlere, etnik kökenlere, düşüncelere sahip insanların uygulanan politikalar nedeniyle birbirine adeta düşman olduğunu kaydetti.

“ALLAH ISLAH ETSİN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yerli ve milli milletvekili” sözlerini anımsatan Bulut, “İnsanları yerli, yabancı, milli, gayrı milli, doğulu, batılı, Türk, Kürt, Alevi, Sünni şeklinde ayrıştırmak toplumsal barışı dinamitlemekten farksız bir durumdur. Allah bu ayrımı yapanları ıslah etsin” diye konuştu.


banner625
“HİÇBİR SOSYAL DEMOKRAT İNSANLAR İÇİN ‘YERLİ, MİLLİ’ SIFATLARINI KULLANMAZ”

İnsanları doğdukları yerler, inançları yada diğer farklı özellikleri nedeniyle ayrıştırmanın sosyal demokrasiye, insanlığa ve İslam dinine aykırı olduğunun altını çizen CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, “Hiçbir CHP’li ya da sosyal demokrat, insanlar için ‘yerli, milli’ gibi sıfatlar kullanmaz. Sol görüşe sahip insanlar için önemli olan insanın kendisidir ve farklılıklar toplumun zenginliğidir” ifadelerini kullandı.


“ÖTEKİLEŞTİRME, AYRIŞTIRMA POLİTİKALARI CHP İKTİDARINDA SON BULACAK”

Ötekileştirme ve ayrıştırma politikalarının CHP iktidarı döneminde son bulacağını dile getiren Bulut, “CHP, toplumsal barışı sağlayacak, birleştirecek, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan tek partidir. 1 Kasım’da oylarımızı CHP’de birleştirelim. Birleştirelim ki, barış ve kardeşlik ortamını yeniden oluşturalım” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz