Büyükşehir Belediye Meclisi teröre karşı tek yürek oldu

Adana Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, Adana Valiliği önünde meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu, ortak açıklamayla terör lanetlendi.

Büyükşehir Belediye Meclisi teröre karşı tek yürek oldu
banner560

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda, Adana Valiliği önünde meydana gelen terör saldırısı kınandı. Saldırıda şehit düşen vatandaşlar anısına saygı duruşunda bulunuldu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, saldırıyı kınadı, terörü lanetledi. Başkan Sözlü, “Adanamızda meydana gelen bu hayasız saldırıyı kınıyor, şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak buradaydı. Enerji Zirvesi’ne katıldık. Şu anda da burada meclis toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Gerek Sayın Bakan’ın, gerekse bizlerin bu tavrı Türkiye’de terörün hayatı durdurma amacına ulaşamayacağının kanıtıdır” dedi.


GRUP SÖZCÜLERİNDEN ORTAK KINAMA

Saldırıya dair gündem öncesi söz alan MHP Grup Sözcüsü Mehmet Yasa, AK Parti Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı ve CHP Grup Sözcüsü Ulaş Çetinkaya ortak bir açıklama yaparak “Sabah saatlerinde Adana’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili üzgünüz. Terörün her türlüsünü lanetliyor, kınıyoruz. Kentimizde terörün asla amacına ulaşamayacağını üç partinin grup sözcüleri olarak buradan gür sesle bir kez daha hatırlatıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz” diye konuştular.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner569

banner571