Çelikcan Atatürk büstünü neden onartmıyor?

Öğretmenler gününde, öğretmenler hatırlandı, çiçekler verildi, sevgi ve saygı sözcükleri dillendirildi. Ancak bu söylemleri kullanan bazı yetkililerin aslında "Laf olsun" diye bu sözcükleri kullandığı yaptıklarıyla ispata dönüştü.

Çelikcan Atatürk büstünü neden onartmıyor?
Adanahabermerkezi.com
Bunlardan biri de Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'dı. Çelikcan düzenlenen etkinliklerde Öğretmenlere sevgi, saygı cümleleri kurdu. Ancak Başkan Çelikcan, en çok sevgi ve saygıyı hak edenlerin başında olan Başöğretmen Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün Yüreğir Belediyesi'nin en fazla 50 Metre uzağındaki büstünü görmezden gelerek bakımsız bırakması tepki çekti. 


Aksantaş Fabrikası döneminden kalan büstü yıllardır restore ettirmeyen Başkan Çelikcan'ın Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e göstermekten imtina ettiği ilgiyi öğretmenlere göstermesi, "Samimiyet" konusunda da soru işaretlerine neden oldu.
banner625
Başkan Çelikcan'ın sorumluluğunda olmasa bile Türkiye Cumhuriyeti kurıucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün büstünün bakımsız durumunu gözlemleyerek, bakımını yaptırması gerektiğini ifade eden Yüreğirliler duyarsızlığa tepkili. 


Atatürk büstü, Yüreğir Belediyesinin yaklaşık 50 metre yanında bulunuyor. 

"BAŞKAN ÇELİKCAN GÖZÜNÜ DOKTORA GÖSTERSİN"

Yüreğirliler "Başkan Çelikcan Belediyenin yanı başında uzun süredir bakımsız duran Atatürk büstünü, Öğretmenler gününde "Başöğretmen" sıfatına yakışır şekilde restore ettirmesi gerekirdi. Burnunun dibindeki büstü görememesi imkansız. Belki de gözlerinde sorun var. Gözlerini doktora göstersin. Ayıptır. Kimse 'Büstü onarmak Çelikcan'ın görevi değil' demesin. Gidin Çukurova ilçesinde, Seyhan ilçesinde Çelikcan'ın Yüreğir Belediyesi ile ilgili reklam afişleri var. Sen git Seyhan'da Çukurova'da Yüreğir'in reklamını afişlerle yap, burnunun dibindeki Atatürk büstünü restore ettirme. Başkan Çelikcan daha Yüreğirli'nin nabzını tutamamış gidip başka yerlerde Yüreğir'in reklamını yapıyor. Ayıp" dediler.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüreğirli
Yüreğirli - 2 yıl Önce

mahmut bey gözünün önündeki atatürk büstünü göremiyor olabilir mi? yoksa görmek istemiyor mu?

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz