CHP Adana İl Emek Bürosu emekçileri örgütleyecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Emek Bürosu, emek kesiminin örgütlenmesine öncülük yapmak, ezilen, hor görülen, baskıya ve zulme uğrayan emek kesiminin her türlü sorununun çözümü için emek paydaşlarıyla politikalar üretmek için mücadele ediyor.

CHP Adana İl Emek Bürosu emekçileri örgütleyecek

EMEK KESİMİ İÇİN UMUT IŞIĞI

Taşeron ve kiralık işçilik gibi insanlık onuruna yakışmayan çalışma modelleriyle emek sömürüsünün doruğa ulaştığı, emekçilerin açlık sınırının dahi altında ücretlerle çalışmaya adeta mahkum edildiği, bu ağır koşulların siyasi rant aracı olarak kullanıldığı günümüzde “Emek en yüce değerdir” anlayışıyla kurulan CHP Emek Büroları, emek kesiminin sorunlarının çözümü noktasında umut ışığı konumunda.

ADANA İL EMEK BÜROSU SINIF MÜCADELESİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYOR

2016 yılının aralık ayında kuruluşu ilan edilen CHP Adana İl Emek Bürosu, yenilenen kurullarıyla emekçilerin sınıf mücadelesini güçlendirip, dayanışmayı büyütmek bu mücadeleyi siyasal alana taşımak için çalışıyor.

EMEKÇİLERİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNDE AKTİF ROL OYNAYACAK

banner625
Adana İl Emek Bürolarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Güngör Geçer, emek bürolarının emek kesiminin yaşamsal sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında çok önemli bir işlevi yerine getirdiğinin altını çizdi. Emek bürolarının demokrasi, cumhuriyet, özgürlük mücadelesinde aktif rol oynayacağını ve örgütsüz kesimlere ulaşma konusunda da aracılık yapacağını dile getiren Geçer, “Emek büroları hem emekçilerin sorunlarının belirlenmesinde hem çözümünde aktif rol oynayacak hem de bu konularda politika üretilmesine katkı sağlayacak. Emek büroları bu işleviyle aynı zamanda CHP’yi de emek mücadelesinin aktif öznesi haline getireceği gibi CHP’nin emek alanıyla ilgili politikalarının ve söylemlerinin belirlenmesinde etkin rol oynayacak” şeklinde konuştu.

KİTLELERİ EMEK DEĞERLERİ ETRAFINDAN BİRLEŞTİRECEK

Geçer, yaşamın her alanında üretimi destekleyen ve emekçileri bir paydaş olarak kabul eden emek bürolarının farklı alanlarda parçalanıp dağılma süreci yaşayan kitleleri de emek değerleri etrafından birleştirmeyi amaçladığının altını çizdi.

EMEK MÜCADELESİNİ SİYASAL ALANA TAŞIYACAK

Geçer, “Emek büroları aracılığıyla emekçilerin sınıf mücadelesini güçlendirip, dayanışmayı büyütmek ve bu mücadeleyi siyasal alana taşımak istiyoruz. Emekçilerle birlikte ne kadar güçlenir, büyür ve dayanışma içinde olursak emek kesiminin ihtiyacı olan düzenlemelerin yaşama geçirilmesi noktasında da o kadar etkin olabileceğimizi biliyoruz. Gerek gelir dağılımındaki adaletsizliğin düzeltilmesi, gerek eşit işe eşit ücret, gerek kadro sorunu, gerek kangren haline gelen işsizlik sorununun ortadan kaldırılması gerekse sendikal haklar ve iş güvenliği gibi sorunların çözümü noktasında emek paydaşlarımızla birlikte Adana İl Emek Bürosu olarak etkin rol oynayacağız” ifadelerini kullandı.

EMEKÇİLER HER TÜRLÜ SORUNU İÇİN BAŞVURABİLECEK

Adana İl Emek Bürolarının http://www.adanaemekburolari.com/ adresli web sitesinin de hizmete girdiğini dile getiren Geçer, emekçilerin her türlü sorunuyla ilgili İl Emek Bürosuna başvurabileceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz