CHP Çukurova’nın yeni başkanı Zihneti Emre

CHP Çukurova İlçe Başkanlığı görevine seçilen Zihneti Emre, CHP’nin Adana’da üçüncü kadın ilçe başkanı oldu

CHP Çukurova’nın yeni başkanı Zihneti Emre

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanlığına Zihneti Emre seçildi. Emre, CHP’nin Adana’daki üçüncü kadın ilçe başkanı oldu. 

Pembe Köşk Düğün Salonu’nda İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları ile partililerin katılımıyla gerçekleştirilen kongre, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.
 

ÇUKUROVA BÜYÜK ÖNEME SAHİP

Parti Meclisi Üyesi ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun divan başkanlığını yaptığı kongrede konuşan İl Başkanı Ayhan Barut, 2019’da yapılacak seçimlerde CHP’nin kalesi olan Çukurova ilçesinin büyük bir öneme sahip olduğunu kaydetti.

“ÇUKUROVA’DA HEDEF EN AZ YÜZDE 50”

Çukurova’da en az yüzde 50’lik oy oranına ulaşılması gerektiğini dile getiren Barut, “Çukurova’da bu orana ulaşmak imkansız değil. Referandumda yüzde 69.5 oranında ‘Hayır’ çıkan Çukurova’da bu orana ulaşabiliriz, yeter ki isteyelim, el ele verip, yarından itibaren alanlarda referandum öncesindeki gibi çalışalım. Çukurova ilçemizde alacağımız fazladan her oy bize Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını sonuna kadar açacaktır” diye konuştu.

“GÜN BİRLEŞME, BÜTÜNLEŞME GÜNÜ”

banner625
2019 seçimlerinin ülkenin geleceği açısından büyük bir önem taşıdığına işaret eden Barut,  “2019’da önce yerel seçimlerde sonra da genel seçimlerde ve başkanlık seçiminde CHP olarak tarih yazacağız. Yerelde elde edeceğimiz iktidar genelde de iktidarımızı getirecek. Bunun için rehavete kapılmadan sokaklarda, otobüslerde, toplantılarda, dost meclislerinde, kısaca yaşamın her alanında CHP’yi ve halkçı politikalarımızı anlatıp, halkın sorunlarını çözecek tek partinin CHP olduğunu anlatacağız. Gün ayrışma, kutuplaşma, kişisel hesap günü değil, birleşme, bütünleşme, çalışma ve büyüme günüdür” dedi.

“UMUDU YEŞERTMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

İlçe Başkan Adayı Zihneti Emre, Türkiye’yi içinde bulunduğu açmazdan çıkarabilecek tek gücün Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu vurguladı. Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerelde ve genelde iktidarına ihtiyacı olduğunu dile getiren Emre, “Ekip arkadaşlarımla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni hem yerelde hem de genelde iktidara taşımak için Çukurova ilçe Örgütümüzü yönetmeye talibiz. Halkımıza umut olmak, 15 yıllık karanlığa son verecek ışığı yakmak, yani umut olmak, umudu yeşertmek için yola çıktık. Çukurova’ya bir kadın elinin değmesi ve farkındalık yaratmak için gecemizi, gündüzümüze katmak istiyoruz. Kimseyi ayrıştırmadan, kimsenin etnik kökenini, diline, inancını sorgulamadan, toplumun tüm kesimlerini kucaklayıp, halk için hizmet etmek amacıyla yola çıktık” şeklinde konuştu.

ÇUKUROVA’YA KADIN BAŞKAN

Faaliyet ve mali raporun ibra edilmesinin ardından tek listeyle gidilen seçimde Zihneti Emre’nin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Zihneti Emre, Nurten Acımış, Şahika Aslan, Hüseyin Bilir, E. Nilüfer Bürücek, İsmail Eker, Yusuf Filazi, Sertan Hepsağ, M. Alper Işık, Nilgün Kala, Feza Köse, Rengin Metin, Erkan Ongun, Güven Özdemir, Hamdi Şevik, Y. Nuri Şimşek, Ali Uçar”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz