CHP ilçe kongrelerine Aladağ ve Kozan’da devam etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aladağ ve Kozan ilçe kongrelerinde mevcut ilçe başkanları yeniden göreve seçilerek güven tazelediler.

CHP ilçe kongrelerine Aladağ ve Kozan’da devam etti

CHP Aladağ İlçe Kongresi Aladağ Belediyesi Düğün Salonu’nda önceki gün gerçekleştirildi. İl Ayna saatte gerçekleştirilen Yüreğir İlçe Kongresinde olması nedeniyle İl Başkanı Ayhan Barut’u İl Başkanı Kazım Tanrıöver’in temsil ettiği kongrenin Divan Başkanlığını da İl Başkan Yardımcısı Serpil Çerçioğlu yaptı.

“CHP İKTİDARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Aladağ İlçe Başkanı Zekeriya Erkan, görev süresi içinde ilçe örgütünün çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 2019’da yapılacak seçimlerin önemine vurgu yapan Erkan, Aladağ İlçe Örgütü olarak CHP’nin yerelde ve genelde iktidar olması için çalışacaklarını söyledi.

ALADAĞ İLÇE YÖNETİMİ

Erkan’ın tek listesinin oylandığı kongrede Aladağ İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Zekeriya Erkan, Mehmet Aktop, Yaşar Deniz, Ahmet Yalçın, Aynur Ucuz, Hüseyin Cerit, Kemal Şişek, Mehmet Karayılan, Ahmet Perçin, Erol Tükenmez, İlker Erkan”

 CHP KOZAN’DA DA İDDİALI

banner625
CHP Kozan İlçe Kongresi ise dün Özden Kültür Merkezi’nde İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve partililerin katılımıyla gerçekleştirildi. İl Başkan Yardımcısı Yüksel Karaaslan’ın divan başkanlığını yaptığı kongrede Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu, ilçe örgütünün iki yıllık sürede yaptığı çalışmaları anlattığı konuşmasında 16 Nisan referandumundan yüzde 44 oranında hayır çıktığına işaret ederek, “Referandumdan çıkan sonuç Kozan Belediye Başkanlığını CHP’li yapabileceğimizin en büyük göstergesi. 2019’da hedefimiz Kozan Belediyesini ve Adana Büyükşehir Belediyesini CHP’li yapmaktır” diye konuştu.

 “KOZAN’IN CHP’YE İHTİYACI VAR”

Kozan’ın Atatürkçü, vatansever, Cumhuriyetçi bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan İl Başkanı Ayhan Barut, 16 Nisan referandumu sonuçlarının da bunu doğruladığını kaydetti. Barut, “Kozan’ın öz evladı olan, toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak bir adayla, doğru ve yoğun bir çalışma temposuyla Kozan’ı CHP’li yapabiliriz. Bizim Kozan’a, Kozan’ın da sosyal demokrat bir yönetime yani CHP’ye ihtiyacı var. Kozan’ın sosyal demokrat anlayışla planlı bir şekilde büyümesi, gelişmesi gerek” şeklinde konuştu.

“GÜN BİRLEŞME, BÜTÜNLEŞME, ÇALIŞMA VE BÜYÜME GÜNÜDÜR”

CHP olarak Adana’nın da Türkiye’nin de talihini değiştirip, karanlığa doğru gidişe hep birlikte son vereceklerini kaydeden Barut, “2019 Adana’da da Türkiye’de de bizim yani CHP’nin yılı olacak. Bunu başarabilecek güce sahibiz, yeter ki çalışalım ve isteyelim. Gün ayrışma, kutuplaşma, kişisel hesap günü değil, birleşme, bütünleşme, çalışma ve büyüme günüdür.  Çocuklarımızın yarınları, Cumhuriyetimizin geleceği için, parlamenter demokrasinin yeniden tesisi için, yaşanabilir bir Adana’yı ve Türkiye’yi inşa edebilmek için birliğe, beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

KARAOĞLU’NUN LİSTESİ OYLANDI

Mevcut Başkan Erkan Karaoğlu’nun listesinin oylandığı kongrede Karaoğlu’nun yeni yönetimi şöyle oluştu:

“Erkan Karaoğlu, Nur Aksoy, Ahmet Kuddusi Çalatlı, Halil Çalışkan, Mustafa Erkoç, Mehmet Fatih Eroğlu, Kemal Hacıkahyaoğlu, Işık Kamer, Serdal Kalkan, Ergün Kara, Ömer Faruk Kaymaz, Ali Koç, Bünyami Sedefoğlu, Ali Tüfekli, Soner Yülek, Adil Yıldırım, Yaşar Yıldız”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz