CHP kurmayları rejim değişikliğini halka anlatıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hukuktan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 31 Ocak Salı günü Adana’da rejim değişikliğini öngören anayasa değişikliği teklifinin iç yüzünü “Demokrasi için HAYIR” konulu konferansta anlatacak.

CHP kurmayları rejim değişikliğini halka anlatıyor

İl Başkanı Ayhan Barut, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa değişikliği teklifi görüşülürken Türkiye Büyük Millet Meclisinde CHP Grubunun tarihi bir Cumhuriyet ve demokrasi mücadelesi verdiğinin altını çizen Barut, Cumhuriyeti yıkıp Başkanlığı getirecek olan teklife karşı verilen mücadeleyi, içine halkı da katarak büyüteceklerini kaydetti.

banner625
Bu bağlamda Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın 31 Ocak Salı günü Adana İl Örgütünün davetlisi olarak Adana’ya geleceğini bildirdi. Tezcan’ın Anayasa değişikliği konusunda en yetkin kişilerden olduğunun altını çizen Barut, Tezcan’ın rejimi değiştirecek olan anayasa değişikliği teklifiyle yapılmak istenenleri tüm çıplaklığıyla Adanalılara anlatacağını söyledi.

Referandumda oylanacak olan rejim değişikliği ile halkın ya Cumhuriyeti ya da karanlığı seçeceğini dile getiren Barut, Adanalıları salı günü Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde saat 15.00’te başlayacak “Demokrasi için HAYIR” konulu konferansa davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz