CHP, 'Kuvayı Milliye' Ruhunu Terk Etmeyecek

CHP İl Başkanı Ayhan Barut, referandumda büyük bir özveriyle çalışan parti örgütlerine ve emekçilerine teşekkür etti

CHP, 'Kuvayı Milliye' Ruhunu Terk Etmeyecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İmamoğlu İlçe Danışma Kurulu Koyunevi köy kahvehanesinde gerçekleştirildi.

Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, il yöneticileri, kadın, gençlik kolları ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

KARAKÖSE “REFERANDUM ÇALIŞMALARI İMAMOĞLU’NDA SİNERJİ YARATTI”

İmamoğlu İlçe Başkanı Kasım Karaköse, yoğun bir referandum süreci geçirdiklerini, ilçenin tamamında gidilmedik mahalle ve köy bırakılmadığını ancak hedefe ulaşamadıklarını kaydetti. Buna karşın referandum sürecindeki çalışmaların ilçede bir sinerji yarattığına işaret eden Karaköse, 2019 seçimlerine hazırlık sürecinde bu durumun olumlu yansıyacağına inandığını söyledi.

BARUT "PARTİ ÖRGÜTLERİNE TEŞEKKÜR"

banner625
Referandumda Adana’da yüzde 60 oranında hayır hedefi koyduklarını anımsatan İl Başkanı Ayhan Barut, bu hedefe çok yaklaştıklarını aktardı. Adana’da yüzde 58.15 oranında hayır çıkmasında tüm ilçe örgütlerinin, kadın ve gençlik kollarının, parti emekçilerinin büyük bir emeğinin olduğunu dile getiren Barut, elde edilen başarıdan dolayı partililere teşekkür etti.

BARUT “MÜCADELE SÜRÜYOR”

 Referandum sürecinin yargıya taşındığını anımsatan Barut, parlamenter demokrasi ve Cumhuriyet mücadelesinin de sürdüğünün altını çizdi. CHP örgütlerinin en önemli sınavı 2019 yılında yapılacak yerel ve genel seçimlerle Cumhurbaşkanlığı seçiminde vereceğini dile getiren Barut, “İki yıl sonra yapılacak seçimlere şimdiden başlamamız ve her an seçim olacakmış gibi çalışmamız gerek. Sürekli alanlarda olacak, tüm yurttaşlarımıza ulaşıp referandumda yapılan kanunsuzlukları ve referandum sonucunun gayri meşru olduğunu anlatacağız. Parlamenter demokrasinin ve Cumhuriyetin önemini örnekleriyle sıralayıp, Kuvayı Milliye ruhuyla 2019 seçimlerine hazırlanacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz