CHP'li Ayhan Barut’tan tarihi çağrı

Adana’da gidilmedik köy, mahalle bırakmayan CHP Adana örgütleri, alan çalışmalarında üçüncü turu gerçekleştiriyor

CHP'li Ayhan Barut’tan tarihi çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, tek adamlık rejimini getirecek olan anayasa değişikliği teklifinin oylanacağı referandumda tüm yurttaşların sandığa gidip Cumhuriyeti korumak için HAYIR oyu kullanması gerektiğini söyledi. “Oyunu kullanmayanın sızlanmaya dahi hakkı yoktur” diyen Barut, sandık güvenliğini CHP’nin sağlayacağını ve bir tek oyun bile boşa gitmeyeceğini vurguladı.

CHP, ADANA’DA ÜÇÜNCÜ TURU TAMAMLIYOR
Adana’nın Kurtuluş Bayramı olan 5 Ocak’tan bu yana sokak sokak, köy köy, mahalle mahalle gezip halka HAYIR’ın önemine anlatan CHP örgütleri ve emekçileri rehavete kapılmadan alan çalışmalarını sürdürüyor.  Adana’da gidilmedik köy, mahalle bırakmayan CHP Adana örgütleri, alan çalışmalarında üçüncü turu son haftada tamamlıyor.

BARUT BİR KEZ DAHA  KARATAŞ’IN KÖYLERİNDE
İl Başkanı Ayhan Barut da, Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün, Karataş İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Kaba, Karataş Belediye Başkanvekili Ali Durnaoğlu, Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi Saim İnce, önceki dönem il başkanları Akif Kemal Akay, Yılmaz Yalçınkaya ve parti emekçileriyle birlikte Karataş’ın Çimeli, Terliksiz, Çukurkamış, Yemişli, Topraklı, Çakırören köylerindeki yurttaşlarla bir kez daha buluştu.

“CUMHURİYETİ VE PARLAMENTER REJİMİ KORUMAK İÇİN HAYIR DEMELİYİZ”

banner625
Ulusal kurtuluş mücadelesini gerçekleştiren Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurup, çağdaş medeniyet hedefiyle emanet ettiği Cumhuriyetin yok olma tehdidiyle karşı karşıya olduğunun altını çizen Barut, laik, demokratik Cumhuriyeti ve millet iradesine dayalı parlamenter rejimi korumak için herkesin pazar günü sandığa gidip ‘HAYIR’ oyunu kullanması gerektiğini kaydetti.

“OY KULLANMAYANIN SIZLANMAYA HAKKI YOK”
Sandığa gidip ülkenin ve Cumhuriyetin geleceği için ‘HAYIR’lı tercih yapmayanların daha sonra sızlanmaya dahi hakkının olmadığını dile getiren Barut, “Bir ‘HAYIR’ Türkiye’yi rahatlatır. Bir ‘HAYIR’ Cumhuriyeti ve demokrasiyi korur” diye konuştu.

“SANDIK GÜVENLİĞİ CHP’YE EMANET”
Sandık güvenliğiyle ilgili kaygılara da değinen Barut, “Oy kullanmak sizden sandıkları ve oyları korumak CHP’den. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı aylardır sandıklarda ve okullarda görev yapacak arkadaşlarımıza eğitim veriyoruz. Zaman zaman yaşanabilecek sorunlarla ilgili tatbikatlar da yaptık. Seçim günü yüzlerce gönüllü avukat arkadaşımızın da desteğiyle bir tek oyun bile boşa gitmesine izin vermeyeceğiz. Yurttaşlarımız gönül rahatlığıyla sandığa gidip oyunu kullanabilir” ifadelerini kullandı.

“İŞSİZLİĞİ, TERÖRÜ BİTİRMEYECEK, EMEKLİ MAAŞLARINI ARTIRMAYACAK”
Anayasa değişikliği teklifinde işsizliği bitirecek, emekli maaşlarını ve asgari ücreti artıracak, terör sorununu ortadan kaldıracak, toplumsal barışı tesis edecek bir düzenleme bulunmadığının altını çizen Barut, “Bu anayasa değişikliği sadece ve sadece ülkenin yönetimini bir tek kişiye devretmek içindir.  Bu kadar geniş yetkilerin bir tek kişiye verilmesi, ülkeyi felakete sürükler. Bu nedenle tek adamlık rejimine ‘HAYIR’ demeliyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz