CHP'li Türkmen taşımalı eğitimi takibe aldı

Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret eden Türkmen; Ceyhan’da taşımalı eğitim sisteminin kaldırılmasından ötürü öğrenci ve velilerin yaşadığı sorun ve mağduriyetleri ileterek, çözüm üretilmesini istedi.

CHP'li Türkmen taşımalı eğitimi takibe aldı
banner560

Yeni eğitim öğretim yılı sorunlarla başladı. Ceyhan İlçesinde taşımalı eğitim sisteminin kaldırılması, ücretli servislerle okullara gitmek zorunda bırakılan öğrenci ve ailelerin mağduriyetine neden oldu. Türkmen, yetkililerden öğrenci ve velilerin mağduriyetine neden olan sorunun çözüme kavuşturulmasını istedi.
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, öğrenci ve velilerin kabusu haline gelen ve Ceyhan ilçesinde kaldırılan taşımalı eğitim sistemini takibe aldı. Türkmen, Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Türkmen, ziyaretlerinde, Ceyhan’ın yaklaşık 44 köyünde taşımalı eğitim sisteminin kapatılarak ücretli taşımalı sisteme geçilmesi nedeniyle öğrenci ve ailelerinin adeta kabus yaşadıklarını belirterek, geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için sorunlarının giderilmesi ve taşımalı eğitim konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini söyledi. Türkmen, yetkililere seslenerek, “tüm öğrenci ve velilerimiz adına taşımalı eğitimin devam etmesi konusunda gerekenin yapılmasını bekliyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580