CHP Seyhan'dan Saadet Partisi'ne ittifak ziyareti

CHP Seyhan İlçe Örgütünün Saadet Partisi Seyhan İlçeyi ziyaretinde 2019 seçimlerinde işbirliği ve ittifak konuları ele alındı

CHP Seyhan'dan Saadet Partisi'ne ittifak ziyareti

Saadet Partisi Seyhan İlçe Başkanlığında yapılan görüşmede konuşan CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu 2019 seçimlerinin önemine değinerek bu seçimde ya tek adam rejimi ya da güçlü parlamenter sistem denilecek’’dedi.  Saadet Partisi ile CHP ‘nin 70 ‘li yıllara dayanan işbirliği ve hükümet ortaklığı ile birçok milli konuların çözüme ulaştığını belirten CHP Seyhan İlçe Başkanı Kolcu’’Rahmetli Ecevit ve Rahmetli Erbakan hocanın uyumlu çalışması Kıbrıs Barış hareketinin başarı ile sonuçlanmasına neden olmuştur’’dedi.

Saadet Partisinin Cumhuriyet değerlerine ve Parlamenter sisteme sahip çıkacaklarına inancının tam olduğunu belirten Kolcu bu nedenle biz CHP Seyhan İlçe Örgütü olarak 2019 seçimlerinde bir arada olma arzusundayız’’dedi. Kolcunun konuşmasından sonra söz alan Saadet Partisi Seyhan İlçe Başkanı Mehmet Ali Biçer CHP Seyhan İlçe örgütünün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, İnşallah bu ziyaretle geleceğe güzel bir atmış oluruz’’dedi.

banner625

Konuşmasının devamında ‘’Bizim bu ülkenin hiçbir temel değeri ile sorunumuz olamaz Cumhuriyet ile de sorunumuz olamaz. Cumhuriyet bizimdir diyen Saadet Partisi Seyhan İlçe Başkanı Mehmet Ali Biçer; İstiklal harbini, topyekun millet olarak ortaya koyduk. Büyük bir badireden çıktık, yeni bir Cumhuriyet inşa ettik. Ve bu Cumhuriyet bütün mazlumların şemsiyesi haline gelmiştir, sığınacak limandır. Bu vatan herhangi bir vatan toprağı değildir. Türkiye herhangi bir ülke değildir. Bu ülkede yapılan iyi ve güzel her ne varsa aslında bütün insanlık içindir’ dedi.

Sözlerinin sonunda ” Erbakan hocamız devlet yönetmek çol çocuk işi değil, demişti. AKP İktidarında gördüğümüz yönetim şekli devlet yönetmenin kolay olmadığını Erbakan hocamızın ne kadar haklı olduğunu gösterdi diyen Biçer 2019 seçimlerinde güçlendirilmiş parlamenter sistemim yeniden inşası için gerekli ittifaka hazırız’’dedi. Görüşmenin sonunda Saadet Parti İlçe Başkan Mehmet Ali Biçer CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’ya iki kitap hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz