CHP’li Elif Doğan Türkmen bir ilke imza attı…

Elif Doğan Türkmen Adanalı 1 milyon 489 bin 705 seçmene birer mektup gönderip, CHP’nin Adana Mitingine katılım çağrısında bulundu.

CHP’li Elif Doğan Türkmen bir ilke imza attı…
banner560

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, bir ilke imza atarak Adanalı 1 milyon 489 bin 705 seçmene birer mektup gönderip, CHP’nin 3  Aralık Adana mitingine katılım çağrısında bulundu.
Mitinge davet mektubunda hemşerilerine seslenen Elif Doğan Türkmen; “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana’da düzenleyeceği mitingde; 3 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’de Uğur Mumcu Meydanını dolduralım. Bir olalım, diri olalım. Hep birlikte olalım. Bir kardeşiniz, kızınız, ablanız olarak, Meclisteki sesiniz olarak, sizleri Uğur Mumcu Meydanına bekliyorum” dedi.
Çok sayıda Adanalı seçmen, Elif Doğan Türkmen’e telefonla, mesajla ve sosyal medyadan ulaşarak, parti gözetmeksizin kendilerine gönderilen mektuptan memnuniyet duyduklarını belirterek, teşekkürlerini ilettiler.
 
Elif Doğan Türkmen Adanalı seçmenlere gönderdiği mektubunda şunları söyledi:
“Son 14 yılda iktidarın yürüttüğü baskıcı, otoriter, ayrıştırıcı, keyfi ve hukuk dışı, politika ve uygulamaları darbe fırsatçılığına dönüştürülmüş ve artan dozlarla ülkeyi rejim tartışmalarına kadar getirmiştir. Bu doğrultuda sadece darbeleri değil, demokrasi üzerinde kurulmak istenen tüm askeri sivil diktaları reddederek, milletin iradesi üzerindeki her türlü gölge ve vesayetlere son vermek durumundayız.
İşte o yüzden Cumhuriyet Halk Partisi olarak diyoruz ki;

banner595
“Evet, Cumhuriyetimize, kurucu değerlerine ve demokrasimize sahip çıkacağız. Evet, din ve vicdan özgürlüğünün teminatı laiklik ilkesinden ödün vermeyeceğiz. Evet, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Cumhuriyeti kurarken yaptıkları ilk Anayasa’nın birinci maddesindeki ‘hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir’ şiarını sonuna kadar savunacağız. Evet, demokrasi dışı her türlü güç ve şer odakları ile mücadele edeceğiz. Evet,  bu ülkeyi böldürmeyeceğiz”
Ancak, bu mücadelenin, hukukun dışına çıkmadan, yeni mağdurlar ve mağduriyetler yaratmadan hukuk ve demokrasi içinde yapılması gerektiğine inanıyoruz.
Devletin, adalet üzerinde yükselmesi için,  hiç kimseye, hiçbir aileye, hiçbir gruba, hiçbir zümreye imtiyaz tanımadan, tüm vatandaşları, dini, dili, mezhebi ve görüşü ne olursa olsun eşit ve aynı değerde görülmesi gerektiğine inanıyoruz.
Ve bu düşüncelerle;
Bu topraklarda; demokrasimizi güçlendirerek, farklılıklarımıza saygı göstererek, kadın erkek, kardeşçe, omuz omuza, el ele hep birlikte mücadele edeceğiz. Emeklinin huzur ve refah içinde yaşadığı bir Türkiye için, işçinin, çiftçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını aldığı bir Türkiye için, kadınlarımızın insanca yaşadığı bir Türkiye için, kız çocuklarımızın, kendisine tecavüz edenle evlenmek zorunda kalmadığı bir Türkiye için, gençlerimizin, özgürce yaşayıp, taleplerinin karşılandığı bir Türkiye için ve hepimiz için,
Bu anlayış ve hedefler doğrultusunda;
CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana’da düzenleyeceği mitingde; 3 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’de Uğur Mumcu Meydanını dolduralım. Bir olalım, diri olalım. Hep birlikte olalım. Bu nedenledir ki; bir kardeşiniz, kızınız, ablanız olarak, Meclis’teki sesiniz olarak, sizleri Uğur Mumcu Meydanına bekliyorum. Sevgi, saygı ve selamlarımla, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580