CHP'li kadınlar İmamoğlu'nda

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, AKP iktidarının halkın sorunlarından uzak bir anlayış sergilediğini vurguladı

CHP'li kadınlar İmamoğlu'nda


banner625

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç ve yönetim kurulu üyeleri ilçe gezilerini yoğunlaştırdı. Kozan'daki 6. Eşgüdüm Toplantısı'nın ardından İmamoğlu'nda vatandaşlarla bir araya gelen CHP'li kadınlar, halkla ve esnafla kucaklaştı. CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin'in de yer aldığı ziyaretin ilk bölümünde CHP İmamoğlu İlçe ve Kadın Kolları Örgütü ile bir buluşma gerçekleşti.

CHP İl Kadın Kolları örgütü, İmamoğlu İlçe Başkanı Benal Karagöz ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Yeni'nin yanı sıra ilçe yönetim kurulu üyelerinden Ruhşen Reisoğlu, Dilek Saraç ve Filiz Karagöz ile birlikte esnaf, pazar, hastane ve halkla bir dizi görüşmeler yaptı.

İmamoğlu halkı özellikle hastanelerdeki ziyaretlerinde hasta vatandaşlara çam sakızı çoban armağanı hediyeler sunan CHP'li kadınları karşılarında görünce mutluluklarını gizleyemedi.

İmamoğlu ilçesine gerçekleşen ziyaretin halkta büyük bir memnunluk yarattığını kaydeden CHP İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, vatandaşların AKP iktidarının ekonomi politikalarından bıktığını vurguladı.

“ÇİFTÇİ PERİŞAN EDİLİYOR”

 Halkın alım gücünün oldukça zayıfladığına tanık olduklarını belirten Av. Çinkılıç, çiftçi ve köylülerin yüksek girdiler nedeniyle tarımdan uzaklaştırıldığını halkın adeta perişan edildiğini söyledi.

Hayvancılık ve tarımın yoğun olarak yaşandığı İmamaoğlu’nda Türkiye'nin bal üretiminin önemli bir kısmının karşılandığını hatırlatan Av. Rukiye Çinkılıç, tarladaki buğday samanlarının şimdiden dönüm dönüm satın alındığını, hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin 5 bin liraya satın aldıkları büyükbaş hayvanlarını 2 bin liraya satamaz hale geldiklerini söyledi. Çiftçinin kredi borçlarını ödeyemediğini belirten Av. Çinkılıç, üreticilerin mağduriyetine dikkat çekti.

İmamoğlu halkının hastane sorununa da vurgu yapan Av. Çinkılıç, vatandaşların İmamoğlu’ndaki hastanede uzman doktor olmayışından ve ciddi ameliyatların hiçbirinin gerçekleşmediğinden yakındığını anlattı. Av. Çinkılıç, ilçedeki hastaların canının adeta hiçe sayıldığını, vatandaşların Adana’ya gelmek zorunda kalan bazı hastaların hayatını kaybedebildiğine yönelik şikayetlerde bulunduğunu dile getirdi.

SORUNLAR RAPOR HALİNE GETİRİLİYOR

İmamoğlu'nda pazar esnafını da ziyaret ettiklerine işaret eden Av. Çinkılıç, "Pazarcı esnafımız da satış yapamamaktan dert yanıyor. Ürünleri ellerinde kalan esnaf bir çıkış yolu arıyor ancak AKP iktidarı halkın sorunlarıyla hiç ama hiç ilgili değil. Adana merkezdeki ilçe ve mahallelerimizle birlikte diğer ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar tüm hızıyla sürecek. Halkımızın refah seviyesinin artması ve çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olması için CHP'li kadınlar olarak aralıksız çalışacağız. Önce yerelde sonra genelde partimizin iktidar olması için tüm kesimlerle görüşmelerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın İmamoğlu ziyaretinden önce ilçeye giden ve çalışmaların altyapısını oluşturan İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Elif Uzun ve Bilişim Sekreteri Nezihe Biçer de sorunları rapor haline getirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümmü gülsün
Ümmü gülsün - 4 yıl Önce

İşte benim partim bu

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz