CHP’li Tümer’den şehit aileleri için önemli istek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, şehitlerin en fazla 2 çocuğunun kamuda istihdam edilmesini eleştirdi

CHP’li Tümer’den şehit aileleri için önemli istek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, şehitlerin en fazla 2 çocuğunun kamuda istihdam edilmesini öngören yasanın değişmesini istedi.

banner560
TÜM ÇOCUKLARA İMKAN SUNULSUN
Tümer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada ikiden fazla çocuğu olan şehitlerin tüm çocuklarına kamuda istihdam olanağı sağlanması gerektiğini vurguladı.

TERCİHE ZORLANMASIN!
Birçok şehidin henüz çocuk denecek yaşta ve bekarken, evli olan şehitlerin de nadiren 3 veya daha fazla çocuğu bulunduğunu vurgulayan Tümer, şehit eşlerinin de çocuklar arasında tercih yapmak zorunda bırakılmasının ayrıca üzüntücü verici olduğunu kaydetti.

KIBRIS VE KORE GAZİLERİ DE YARALANSIN
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şehit çocuklarını sayı sınırlaması olmadan kamuda istihdam edecek güce sahip olduğuna işaret eden Tümer, şehit çocuklarının tamamının kamuda istihdam edilmesini sağlayan yeni bir çalışma yapılmasını, ayrıca Kıbrıs ve Kore gazilerinin de çocuklarının bu haklardan yararlanmasını sağlayacak düzenleme getirilmesini talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621