CHP’li Türkmen, İller Bankası’nın yaptığı ödenek miktarını sordu

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, İller Bankası (İLBANK)’ın Belediyelere sağladığı finansman desteğini TBMM gündemine taşıdı. Türkmen, İlbank’ın son beş yılda belediyelere ne kadar ödenek aktardığını sordu.

CHP’li Türkmen, İller Bankası’nın yaptığı ödenek miktarını sordu
banner560

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Türkmen, yerel yönetimlere kentsel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için finansman desteği sağlayan İlbank ödeneklerinin belediyeler için büyük öneme sahip olduğunu belirterek, bu ödeneklerin dağıtımı ve miktarı konusunun zaman zaman tartışmalara neden olduğunu söyledi. 
ADANA’YA NE KADAR ÖDENEK AKTARILDI
Belediyelere yapılan yardımların hangi kriterlere göre belirlendiğini ve yardım çeşitlerinin neler olduğunu soran Türkmen, İller Bankasının son 5 yılda Türkiye genelinde belediyelere yaptığı nakdi ve ayni ödenek miktarı ile yine son 5 yılda Adana Büyükşehir Belediyesine ve Adana İlçe Belediyelerine verilen nakdi ve ayni ödenek miktarının yıllar ve ilçe bazında açıklanmasını istedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578