“CHP’nin koalisyon ilkeleri halk ve ülke çıkarı için”

İl Başkanı Bulut, CHP’nin halka dönük siyaset yaptığının altını çizdi, koalisyon ilkelerinin de aynı anlayışla oluşturulduğunu kaydetti

“CHP’nin koalisyon ilkeleri halk ve ülke çıkarı için”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) parti çıkarlarını değil halkın ve ülkenin çıkarlarını öne alan bir anlayışla hareket ettiğini belirten CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, CHP’nin 14 maddelik koalisyon ilkelerinin de bu anlayışla oluşturulduğunu vurguladı. CHP’nin seçim vaatleri arasında yer alan emekliye dini bayramlarda birer maaş ikramiye, çiftçiye 1.5 TL’den mazot, taşeronun kaldırılması, yoksulluğa karşı aile sigortasının da bu ilkeler arasında yer aldığının altını çizen Bulut, “CHP olarak tek amacımız halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek” dedi.

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut ve CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen  ve il yönetim kurulu üyeleri Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu ile birlikte Kozan’da esnaf ziyareti yapıp, CHP’nin koalisyon ilkelerini yurttaşlara anlattılar. CHP İl Başkanı Bulut, Milletvekili Türkmen ve Kozan İlçe Başkanı Karavelioğlu Kozan’da gerçekleştirdikleri esnaf gezisinde yurttaşlara 7 Haziran seçimlerinde gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler. 

Kahvehane sohbetlerinde yurttaşlara CHP’nin koalisyon ilkelerini de anlatan CHP’liler, Türkiye’nin sorunlarının çözümü için CHP politikalarına ihtiyacı olduğunu vurguladılar.

İl Başkanı Burhanettin Bulut, seçimlerin üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçmesine karşın hükümetin kurulamadığını, bu süreçte Türkiye’nin bir savaşın eşiğine geldiğini belirtti. Türkiye’nin içinde bulunduğu açmazdan güçlü bir hükümetle çıkabileceğinin altını çizen Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 14 ilkenin Türkiye’yi düzlüğe çıkarabilecek kapsamda olduğunu kaydetti.

Bulut, “CHP olarak halkımızın ve ülkemizin çıkarını gözeten 14 ilkemizin yaşama geçeceğine inandığımız durumda koalisyon hükümetinde yer alacağız. Bu ilkeler olmazsa olmazlarımız” dedi.

Bulut, CHP’nin seçim vaatleri arasında yer alan emekliye dini bayramlarda birer maaş ikramiye, çiftçiye 1.5 TL’den mazot, taşeronun kaldırılması ve yoksulluğa karşı aile sigortasının da bu ilkeler arasında yer aldığının altını çizdi.

Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğine işaret eden CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen de CHP’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu ifade etti. CHP’nin ürettiği topluma dönük politikaların ve projelerin ülkenin geleceği için önemine değinen Türkmen,  “Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. CHP, bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz